Zagospodarowanie pustej przestrzeni w nowym apartamencie

przez | 20 maja 2022

W dużej liczbie domów w Polsce można znaleźć nieurządzone ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy jest do czynienia z budownictwem starego typu, gdzie mieszkania były niezwykle wysokie. Jest dużo metod na udekorowanie tych ścian – w ostatnim czasie popularność zyskały rozmaitych rozmiarów fototapety czy malowane motywy, obrazy też są dobrym pomysłem. Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem może się okazać zawieszenie półek na książki, lub też dodatkowych lamp – na przykład w postaci plafonów. Zastosowanie takiego oświetlenia umożliwia pozbycie się efektu niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.

Klasyczne sposoby

obraz na ścianę

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com

W większości mieszkań do ukrycia pustej przestrzeni na ścianach najlepszy będzie jednak standardowy obraz w ramie.

Jeśli opisywany wpis Cię zafrapował, to bez wahania kliknij ten link – ta unikalna strona www (https://fotoborek.pl/) z pewnością także okaże się dla Ciebie interesująca.

Najczęściej na polskich ścianach widuje się martwą naturę, albo impresjonistyczne krajobrazy. W ostatnim czasie jednak, coraz bardziej popularne w wielu nowoczesnych wnętrzach są polskie art deco. Jest to nurt w sztuce nowoczesnej, który kojarzy się z latami dwudziestymi ubiegłego stulecia. Generalnie obrazy takie wyróżnia zaznaczenie geometrii obiektów oraz kontrastujące ze sobą kolory. Dzieła tego rodzaju dobrze komponują się z ciemnymi meblami, bądź oklejonymi czarnym fornirem. Dobrze wyglądają również w ramach o prostych kształtach wykonanych też z ciemnego drewna (heban, dąb i tak dalej).

Kupowane czy zamówione?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Obrazy można dziś dostać w dużej liczbie sklepów, także budowlanych, gdzie drukuje się je na specjalnym płótnie. Malowidło powstałe taką techniką prezentuje się niezwykle podobnie do prawdziwego obrazu, w ten sposób nie da się jedynie imitować śladów po pociągnięciach pędzla. O ile w przypadku dzieł impresjonistycznych jest to ważny szczegół, o tyle dla art deco nie jest to wada. Obrazy drukowane są o wiele mniej kosztowne od oryginalnych, miłośnicy sztuki jednak doceniają posiadanie obrazu wykonanego ręką malarza. Jeśli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów nurtu art deco jest Andrzej Romański, polski malarz rozpoznawalny wśród artystów od lat siedemdziesiątych. Jego obrazy można oglądać w galeriach sztuki, możliwe jest także zamówienie obrazu według indywidualnych preferencji. Artysta sprzedaje swoje prace również za pośrednictwem internetu (zobacz).