Telewidz bez aktualnego programu byłby niczym zapominalski turysta podróżujący autobusem bez obowiązującego rozkładu jazdy

przez | 25 kwietnia 2022
Na początku zeszłego wieku sceptycy przebąkiwali, że telewizja wcale nie ma przyszłości, bowiem siedzenie kilka godzin dziennie przed ekranem telewizora jest zupełnie bezsensowne. Jednak czas pokazał, że tak naprawdę się mylili. Oglądanie oper mydlanych czy filmów obyczajowych oraz programów informacyjnych staje się obecnie standardowo wybieraną formą spędzania wolnego przedpołudnia. Niektóre programy nadawane w zeszłym roku zgromadziły przed odbiornikami trzymilionową widownię, co udowadnia, że telewizja ma liczne grono wielbicieli.

Program TV jest jak skrupulatny rozkład jazdy, który pełni czysto informacyjną funkcję. Choć w kioskach dostępne są gazety z aktualnym programem, to mieszkańcy Polski chyba najczęściej korzystają z rozkładu umieszczonego w sieci, np. w serwisie W czasie przeglądania stron internetowych w domu, lub nawet w zakładzie pracy, tak panie, jak i faceci przy okazji sprawdzają, czy np. data emisji ich ulubionego programu się nie zmieniła. Z racji tego że nierzadko emitowane są powtórki konkretnych odcinków telenowel, to telewidzowie pragną wcześniej wiedzieć, czy w najbliższy czwartek będą mogli zobaczyć ten premierowy odcinek.

telewizor

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Bez bieżącego rozkładu jazdy każdy wczasowicz czułby się zagubiony i z pewnością w ogóle nie udawałby się w podróż – nawet lapidarne informacje o godzinie odjazdu lub przylotu są na wagę złota. Z kolei widzowie, którzy mają dobrze sprecyzowane preferencje, raczej wiedzą, o której godzinie są emitowane ich ulubione seriale. Jednakże transmisje meczy koszykówki bądź ważnych uroczystości państwowych wprowadzają duże zmiany w stałym harmonogramie, dlatego aktualny program TV – jest tak potrzebny.

Niektórzy widzowie są bardziej wymagający i, tak samo jak podróżni stojący w kolejce do informacji, pragną poznać szczegóły. Na popularnych portalach internetowych zamieszczane są różne wiadomości: od krótkiego streszczenia fabuły brazylijskiego odcinka telenoweli rozpoczynają, a na ploteczkach o znanych aktorach finalizując. Telewidzowie śledzący losy ulubionych bohaterów zazwyczaj chcą też wiedzieć, co wydarzy się w kolejnym odcinku lub nawet oglądnąć go w sieci.

Interesują Cię dane na prezentowany temat? To bardzo dobrze, gdyż posiadamy niezły serwis, który zawiera tylko informacje, których aktualnie potrzebujesz.

Obecnie każdy popularniejszy serial posiada własną stronę internetową, więc każdy telewidz ma również szansę wiedzieć jeszcze więcej o określonej postaci, a także o artyście, który się w nią wciela.