Tzw. „planszówki” obecnie przeżywają w świecie swój prawdziwy rozkwit

przez | 15 kwietnia 2022
Gry planszowe w całym świecie zyskują coraz to szersze grono fanów w każdym przedziale wiekowym. Mimo obaw gry dostępne na laptopach i smartfonach nie wyparły tych bardziej tradycyjnych.

Liturgia

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawa w gry planszowe ma wiele bezcennych zalet. To nie tylko rozrywka, mimo że to niewątpliwie podstawowa ich funkcja, ale również nauka i ważny czas przeżyty w rodzinnym gronie. Mnóstwo reguł panujących w świecie planszówek, chciałoby się bezpośrednio przełożyć na współzawodnictwo w zawodach wyczynowych.
Przykładem świetnej gry strategiczno – taktycznej jest neuroshima hex (-> sprawdź), polega on na prowadzeniu własnej armii do zwycięstwa przez osłonę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych sztonów dla każdej ze stron.
Inną prostą w koncepcji i również niezwykłą grą jest Story Cubes.

Jeżeli omawiany w tym miejscu post okazał się dla Ciebie ekscytujący, kliknij tutaj, gdyż z pewnością warto zobaczyć tam również inny tego typu tekst!

Gra da użytkownikom masę radości, stanowiąc przy okazji wyśmienity trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes (polubiłem to) to 9 pięknie zaprojektowanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji.

Każdy gracz zaczyna grę z jedną kartą w swoje palecie i 7. kartami w ręku. Zewnętrzna karta na środku stołu tworzy tło, które określa zasadę, według jakiej sprawdzamy triumfatora. W swoim posunięciu każdy z grających posuwa kartę w kierunku palety, do tła, lub po jednej do każdego.

Celem świetnej gry w karty o nazwie red7 (sprawdź szczegóły), jest stworzenie sytuacji, kiedy musi się zwyciężyć, bo inaczej się odpada. Szybka rywalizacja zachęca do grania wiele razy, a dodatkowe warianty powodują, iż gra nigdy nie jest nudna.