Jak przygotować naszą pociechę do Pierwszej Komunii Świętej? O czym szczególnie trzeba wiedzieć?

przez | 9 marca 2022
Pierwsza Komunia Święta przysparza wielu przygotowań. I nie chodzi tylko o przygotowanie dziecka, ale także rodziców. Rodzice, bowiem czują bardzo duży stres związany z tym wydarzeniem.

dziewczynka przygotowana na I Komunię Świętą

Autor: Ron Malone
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną istotną sprawą, która zawsze pojawia się przed sezonem komunijnym jest kwestia dotycząca ubioru. Często dochodzi do pomylenia spraw duchowych oraz estetycznych. Dlatego powstaje konflikt, spór odnosi się do osób, które myślą wyłącznie o kwestii duchowej, oraz osób, dla których najważniejsza jest sprawa estetyczna. Osoby, które wybierają alby komunijne uważają się za wzór jakości duchowego przyjmowania sakramentu Komunii, odbierając tym samym prawo do pełnego duchowego przeżywania osobom wybierającym sukienki. Mówi się, iż dzieci ubrane w alby nie myślą o swoim wyglądzie, lecz skupiają się na czymś najważniejszym – na samej ceremonii.
Może faktycznie tak jest, lecz z drugiej strony przymuszanie dziecka do ubioru, którego nie akceptuje, nie rokuje najlepiej. Tymczasem, wybór sukienki nie od razu oznacza wybieranie się jak na wybieg. Obecnie może zastanawiać, czemu już z góry sądzimy, iż pozostawienie opiekunom decyzji o wyborze ubioru skończy się ubraniem dziewczynki w balową suknie, a chłopca w dosyć fantazyjny garnitur. A tak naprawdę większość rodziców ma poczucie smaku i wie, co jest dla dzieci dobre. Zamiast przekombinowanej sukienki wybiorą skromny komunijny strój, dla chłopców natomiast garnitury komunijne.
Może być tak, że już za parę lat taki wybór nie będzie już nas dotyczył, ponieważ coraz częściej w parafiach trzeba ubierać dzieci w tylko i wyłącznie alby komunijne. Oddawane są z roku na rok młodszym dzieciom mającym w danym roku Komunie. W tym środowisku wszyscy nastawieni są na to, że dzieci podchodzą do Pierwszej Komunii w specjalnych strojach, natomiast kwestia ich wyboru nie nie zaprząta głowy rodziców. Wszystko jest jasne.

Potrzebna jest Ci interesująca informacja (https://sacher-cnc.pl/obrobka-elektroerozyjna/) jakiegoś artykułu? Pewnie miałbyś ochotę, by zaczerpnąć informacji, które opracowaliśmy na następnej witrynie. Namawiamy!

pierwsza komunia święta

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com
Jednocześnie, dyskutując o strojach komunijnych nie możemy zapominać o stronie finansowej. Nie da się ukryć, alby komunijne są najtańsze. Tym bardziej w przypadku dziewczynek, gdzie koszt kupna alby jest o wiele mniejszy aniżeli kupno sukni. Jednakże w przypadku chłopców jest trochę inaczej, gdyż rodzice i tak muszą dokupić do alby garnitur, więc alba jest tu dodatkowym kosztem (najlepsze garnitury komunijne).