Które miejsca należy zwiedzić w czasie zwiedzania Wisły?

przez | 7 marca 2022
Niemal każdemu mieszkańcowi naszego kraju miejscowość Wisła kojarzy się bardzo mocno z Adamem Małyszem. Nic w tym dziwnego, ponieważ z pewnością dzięki jego sukcesom, miejsce to jest tak tłumnie odwiedzane przez turystów. Oczywiście nikogo nie dziwi, z jakich powodów małyszomania była wielką dumą dla miasta. W związku z tym zdecydowanie warto odwiedzić tę miejscowość. Jeżeli interesuje nas Wisła kwatery są dostępne przez cały rok, a miejsc do zwiedzania na pewno nie zabraknie.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Wycieczkę zaczniemy właśnie od Adama Małysza. Ciekawym miejscem jest Wiślańskie Centrum Kultury i Informacji.

Zerknij na stronę i prześledź wpis, który na pewno całkowicie Cię wciągnie, gdyż dane w tamtym miejscu zawarte, przyciągają uwagę.

Mamy możliwość oglądania rzeźby skoczka. W teorii nic w tym oryginalnego, jednakże wykonana jest ona z… czekolady. W przeszłości nie była ona ochraniana szklaną gablotą, więc figura co pewien czas traciła części. Słodka rzeźba kusi, dlatego aktualnie nie można jej dotknąć. Wszyscy miłośnicy skoków narciarskich muszą zobaczyć galerię, w której znajdują się wszystkie trofea mistrza. Następną atrakcją będzie zdecydowanie skocznia im. Adama Małysza. To najważniejsze miejsca dla jego fanów. Warto jednakże mieć na uwadze, że Wisła posiada także bardzo dużo innych atrakcji. Ciekawy jest Zamek Prezydenta Polski, który służy jako letnia rezydencja głowy państwa.

Rzecz jasna można go zobaczyć, jednakże należy pamiętać, że zawieszona nad budynkiem flaga oznacza, że w zamku jest aktualnie prezydent. Kolejno warto zobaczyć Zameczek Myśliwski, który został przeniesiony do centrum miejscowości z Baraniej Góry. Dodatkowo mieści się w nim doskonała restauracja, w której zjemy smaczne posiłki. Jeżeli uwielbiamy naturę z całą pewnością musimy odwiedzić wodospad na Wisełce. Co prawda był on sztucznie stworzony, jednak rzeczywiście wygląda zjawiskowo. Także przy nim możemy zatrzymać się na jakiś czas i zjeść coś w leżącej nieopodal karczmie. Przepiękny jest też widok na Jezioro Czerniańskie. Znajduje się zapora, które wieczorami jest podświetlana, co stwarza niepowtarzalny klimat. Jeżeli lubimy spacery, zdecydowanie warto udać się na deptak, na którym między innymi znajduje się Aleja Gwiazd Sportu, rzecz jasna wśród gwiazd znajdziemy gwiazdę Adama Małysza.

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Wisła jest bardzo bogata w atrakcje, dlatego też jest ciekawym miejscem na wakacje czy weekendową wycieczkę. Co jasna głównym motywem jest najpopularniejszy polski skoczek, aczkolwiek mimo upływu lat Wisła jest nadal odwiedzana właśnie z tego powodu. Wszyscy znajdą w tej miejscowości coś najlepszego dla siebie. W Wiśle nie da się nudzić, wielość atrakcji jest wspaniałym sposobem na spędzanie czasu dla każdego, kto lubi zwiedzać i poznawać nowe miejsca

.