Powrót gier planszowych

przez | 7 marca 2022
Od kilku lat gry planszowe strategiczne, kooperacyjne czy wojenne opanowują oprócz serc młodzieży też coraz częściej serca dorosłych. Wiele osób spotyka się przy planszówkach w domach, kawiarniach, restauracjach czy ośrodkach kultury. Razem tworzą księstwa, walczą z potworami, zdobywają potrzebne zapasy i skarby czy wymieniają się produktami na średniowiecznych trasach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla dzieci bez wątpienia są najlepiej kojarzoną kategorią gier.

Kliknij na odnośnik do serwisu, on przybliży Ci temat, który Cię właśnie zaintrygował. Przeczytaj artykuł, zawierający interesujące dane.

Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Nie zupełnie jest to prawda. Obok gier planszowych dla dzieci na półkach stoją pozycje dedykowane dorosłym. Trudno wyobrazić sobie przecież małe dziecko grające w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. wojen) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Granie na przykład w gry karciane będzie wspaniałą opcją na wyjście z kolegami do pubu czy latem do parku. Wiele gier jest zdecydowanie zadająca się do rozkręcenia domówki czy do zajęcia czymś wciągającym i czasochłonnym dzieci, będące pod naszą opieką. Wystarczą chęci i gry. Nawet indywidualnie można wybrać coś dla siebie i zajmująco spędzić wolny wieczór.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie zamierzamy wydawać dużych pieniędzy na gry, których nie znamy zawsze można wziąć udział w jednym z kilku festiwali gier mających miejsce co jakiś czas w innym miejscu. Ciekawą alternatywą do niepewnych zakupów jest też wypożyczalnia gier planszowych, oferowana w większych miastach.

Nigdy nie wiadomo jaka przyszłość czeka gry planszowe, ale aktualnie przeżywają one odrodzenie i najprawdopodobniej ich dobra passa potrwa jeszcze jakiś czas.