W jaki sposób prawidłowo wybrać broń myśliwską na grube zwierzę?

przez | 5 marca 2022
Jeśli uwielbiasz polowania oraz szukasz broni myśliwskiej, to musisz pamiętać o tym, że powinna być ona celna i wygodna, ale także estetyczna. Nim zakupisz odpowiedni towar, musisz pamiętać o tym, jak chcesz jej używać.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi o to, że odmienne są wymogi odnośnie broni do polowań, a odmienne pod względem broni do strzelania myśliwskiego. Odmienne będą także ich funkcje oraz zalety.

Jeżeli wykorzystana w niniejszym tekście retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tu dobre jedzenie sopot podobne wpisy – one odnoszą się do analogicznej tematyki.

Broń kombinowana wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które jeszcze nie w 100% wiedzą, którą branżę myślistwa chcą wybrać. Z broni kombinowanej można strzelać tak przy pomocy śrutu, jak i kulami. Znakomicie będzie się sprawdzać również przy małej oraz grubszej zwierzynie zarówno z dużej odległości, jak i z krótkiego dystansu. Lufa śrutowa będzie dobra przy niewielkim dystansie, lufa kulowa natomiast lepiej będzie sprawdzać się z oddali. Wszechstronność ma swe duże atuty, przy czym zawsze jest jakimś konsensusem.

Pewnym ludziom może nie odpowiadać określona ilość strzałów bez konieczności przeładowywania. Jest to też powód, dla którego myśliwi zazwyczaj wybierają dwa rodzaje broni wyspecjalizowane w stronę zwierzyny o różnorodnych gabarytach. W przypadku grubszej zwierzyny, bardzo typowe na takiego zwierza będą kalibry od 7,62 do 9,3 mm. Te większe kalibry będą sprawdzać się zwłaszcza podczas polowań pędzonych oraz łowów nocnych, gdyż nawet przy w mniejszym stopniu celnym strzale mogłyby poważnie powalić zdobycz.

Jeśli myślistwo jest organizowane w lokacjach obfitujących w sarnę czy też jelenia albo dzika, to można skusić się na broń o kalibrze przykładowo 65×55, 7×64(65R) albo 7×57(R) z trochę wolniejszą kulą o większym ciężarze.