Szkraby lubią oglądać telewizję, ale trzeba selekcjonować dla nich edukacyjne programy

przez | 4 marca 2022
Nie powinniśmy zabraniać szkrabom oglądać telewizję. Prawdą jest, że nie należy siedzieć przed odbiornikiem cały dzień. Zatem mądrze musimy wybierać dla nich edukacyjne programy.

sprzęt

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
program tv

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
hasło

Autor: Mannish
Źródło: Mannish
Telewizja fascynuje wszystkich od zawsze – od chwili powstania. Ruch na ekranie olśniewa i sprawia, że można wpatrywać się w niego przez kilka godzin.

Równie interesujący materiał jest umieszczony tu, więc sprawdź na stronie i upewnij się, co zobaczysz tutaj. To też jest dla Ciebie zajmujące.

Nie jest to rzecz jasna zbytnio zdrowe, szczególnie dla maluchów. Dlatego rodzice muszą starannie wybierać to, co maluch ogląda. Powinniśmy postawić na taki program TV, który będzie z pożytkiem dla intelektu dziecka. Może być o ssakach. Dzieci przecież uwielbiają zwierzątka. Takie, które można mieć w przydomowej oborze oraz te dzikie, które można zobaczyć tylko w ZOO. Jeżeli nasz maluch jest jeszcze zbyt mały na programy o zwierzętach, to możemy pozwolić mu na obejrzenie bajek. Jednak przed tym powinniśmy sprawdzić, że będą to bajki pozbawione przemocy i czarnych charakterów. Nasze maleństwo powinno patrzeć na nie z chęcią i czerpać z nich mądrości o przyjaźni oraz uczciwości. Strach i chowanie się pod stołem nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Na początku powinniśmy z naszym szkrabem oglądać telewizję razem. Trzeba uczyć je, że gdy przychodzi limit czasowy, to po prostu wyłączamy telewizor i zaczynamy zajmować się czymś innym. Możemy razem układać klocki lub pichcić obiad.

Pamiętajmy, że telewizja może mieć niezwykle pozytywny wpływ na rozwój naszego maleństwa. Musimy jednak być świadomi tego, że we wszystkim należy umieć znaleźć umiar.