W jakim miejscu można zjeść świeżą rybę oraz jakiego rodzaju miejsce warto odwiedzić będąc na Mazurach?

przez | 3 marca 2022
Wybierając się na wakacje warto brać pod uwagę Krainę Polskich Jezior. Są tam niezwykłe krajobrazy, a i sympatycy jachtów odnajdą coś dla siebie.
Mazurskie jeziora są przede wszystkim atrakcją dla wodniaków i żeglarzy.

Bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się, że w sezonie niektóre kanały są zakorkowane niemalże tak bardzo, jak ulica Marszałkowska w stolicy. W okresie letnim Mazury oblegane są w dużym stopniu i konkurują z polskim Bałtykiem i górami. W czasie lata ciche uliczki mazurskich miasteczek zmieniają się w pełne życia deptaki. Po świeżo usmażoną rybę, ustawiają się długie kolejki. Odpoczynek znajdą tu również osoby, które pragną spokoju z dala od zgiełku miast. Każdy urlopowicz, który woli spokojny odpoczynek oraz uwielbia kontakt z naturą, na Mazurach poczuje się wspaniale. Po wypoczynku należałoby jednak trochę zwiedzić, ponieważ Mazury kuszą różnymi ciekawymi miejscami.
zabawa

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można zapominać o odwiedzeniu Mikołajek. Jest to niezwykle znane mazurskie miasteczko, o czym można by przekonać się w szczycie sezonu.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla miłośników opisywanej problematyki, ma pokrewne informacje na to ciekawe zagadnienie – sprawdź tutaj.

Miasto wtedy wypełnia się turystami i rozbrzmiewa gwarem imprez oraz różnorodnych spotkań. Jest to małe miasto, jednak podczas sezonu turystycznego przekształca się w ogromne rekreacyjne centrum. Łatwo wynająć można wygodny hotel, pójść do restauracji oraz zakupić mnóstwo pamiątek w kiosku z pamiątkami. W wielu sklepikach oferowana jest również biżuteria z bursztynami. W okresie urlopowym ma miejsce w Mikołajkach wiele zabaw. Mikołajki są położone nad dwoma jeziorami rynnowymi: Mikołajskim i Tałty.

W pobliskiej wiosce jest okazja wynajęcia sprzętu wodnego. Obok brzegu Mikołajskiego jeziora obok portu jachtowego, można poSpacerować piękną promenadą, przy jakiej działają budki z lodami i smażalnie ryb.