Dobór eleganckich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanej mierze zależy od parafii

przez | 26 stycznia 2022
Wybór odpowiednich strojów na komunię dla dzieci w dużej mierze zależy od parafii, w której będzie mieć miejsce uroczystość. W większości kościołów można wybrać dowolny strój na komunię, co znaczy, że rodzice we własnym zakresie wybierają dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy zwykle idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast najczęściej w białych sukniach. Są jednak i takie parafie, w których wybiera się znacznie bardziej skromniejszy i jednolity strój.

komunia

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Alby komunijne są strojem niezwykle skromnym, co nie znaczy jednak, iż nie może wyglądać odświętnie i elegancko.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany wątek, to oceń pozostałe równie ciekawe strony, które zawierają nie mniej istotne informacje.

Należy jednak wiedzieć, iż komunia święta to w głównej mierze doświadczenie duchowe, ubiór ma w tej sytuacji drugorzędne znaczenie. Co nie oznacza wcale, iż dzieciak ma zrezygnować z estetycznego i eleganckiego ubioru. Wręcz przeciwnie – alba niezawodnie podkreśli wyjątkowość tej uroczystości.

Wybór alby na strój komunijny wbrew pozorom ma bardzo dużo istotnych zalet. Jedną z nich jest fakt, że dzieci pochodzące z biedniejszych rodzin nie będą mieć kompleksów przez to, że posiadają znacznie tańsze ubranie.przeczytaj więcej (www.maleckamakeup.pl/)W prawdzie różnice tego typu to rzecz zupełnie zwyczajna, niemniej nie powinniśmy w tak odświętnym dniu jak pierwsza komunia święta dodatkowo ich uwypuklać. Kościół to instytucja, jaka w głównym stopniu musi promować równość, z tego powodu alby komunijne są w tej sytuacji niezawodnym rozwiązaniem i w wielu parafiach właśnie z tego względu wybiera się właśnie tego typu ubiór (ciąg dalszy). Garnitur lub sukienka komunijna to zazwyczaj bardzo drogie rozwiązanie. Alby komunijne w porównaniu z wybranymi rodzajami strojów na tę uroczystość są zdecydowanie tańsze. W szczególności, że jest to strój, który zapewne dziecko założy na siebie tylko jeden raz w życiu. Alby komunijne jednak wcale nie muszą być kojarzone z tym, że dziecko zupełnie nie będzie czerpać zadowolenia z przygotowań do komunii. Należy przecież wybrać wszelkiego rodzaju dodatki. Dużo modeli: Zazwyczaj dodatkami są oczywiście buty, najczęściej dziewczynki mają pozwolenie także na wybranie delikatnych dekoracji na włosy. Możemy zatem gustownie w albie wyglądać, a jednocześnie podkreślić swą indywidualność. Alby mogą być dobrym rozwiązaniem, nie warto zatem wpadać w niepotrzebną panikę, jeśli dowiemy się, że nasze dziecko będzie miało założyć taki strój na swoją komunię.