złożona treść książki Nieśmiertelni autorstwa Severskiego

przez | 31 grudnia 2021
Stajemy się społecznością, która czyta coraz to mniej. Dobra lektura ujmuje i aktywuje intelekt. Czytanie poprawia zdolność wysławiania się i daje wielką radość.

Nieśmiertelni Severskiego to jedna z trylogii byłego oficera wywiadu.

Czy ten wątek był ciekawy, ale masz ochotę na więcej? Chcesz odkryć link do serwisu (https://antykistarocie.pl/skup-monet/)? Zatem zapraszamy – należy wyłącznie kliknąć myszką.

Powieść jest wielopłaszczyznowa. Wątki przeplatają się, posiadając w pierwszej chwili niejasno wskazane punkty łączne. Przedstawiciele wywiadu angażują się w poważną akcję w Teheranie, gdzie mają zapobiec sporowi zbrojnemu, być może na miarę ogólnoświatową – .

Wątki toczą się początkowo każdy swoim torem. Badamy wypadki oczami kilku osób, monitorując nie tylko ich poczynania na gruncie zawodowym, ale i liczne perturbacje w życiu osobistym. Niełatwo połapać się od razu we wszystkim, stopniowo wkraczamy jednak w klimat wydarzeń, w przypadku których komplikacje wydają się być chlebem powszednim.
Powieść jest dynamiczna, wielowątkowa, cała wyraźnych osobowości i gwałtownych zwrotów fabuł. To wyborny thriller, osadzony w świecie szpiegów, napisany pod kątem oczekiwań współczesnego czytelnika. Nie brakuje w nim humoru, z reguły zabarwionego drwiną, a czasami szyderstwem. Realność jest w niej połączona z urojeniem, realizm z wyobraźnią, przynosząc w rezultacie atrakcyjną publikację.
W powieści Nieśmiertelni Severskiego z Fonopolis przedstawiciele wywiadu polskiego nie pracują, lecz służą, nie oglądając się na życie osobiste, zdrowie, pieniądze.

Hamują ich naturalnie nieprofesjonalni szefowie i politycy, którzy niczego nie dostrzegają. Spora część osób w powieści jest ciekawa, przez co książkę jako powieść sensacyjną i szpiegowską czyta się z dużą radością.