Młode i starsze pokolenie wobec do słów, które mają obecnie już przynajmniej parę znaczeń

przez | 1 grudnia 2021
Słowa na przestrzeni dziejów zmieniały swoje znaczenie, co jest niepodważalnym dowodem na to, że rzeczone znaczenie ma wymiar umowny. Ten fakt już od bardzo dawna pozostaje powszechnie znane w środowisku specjalistów od językoznawstwa. W sumie każdy zgodzi się z wyżej wspomnianą tezą, ponieważ trudno objaśnić, dlaczego drewniany okrągły mebel nazywamy stołem, a nie na przykład wersalką.
Najprościej, mówiąc przenośnie, ludzie umówili się, że ten przedmiot będą nazywać w ten, a nie inny sposób.

erotyka

Autor: Magdalena Roeseler
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa trochę się komplikuje, gdy jedno słowo ma kilka znaczeń, bo reprezentanci dwóch różnych pokoleń mogą mieć kłopot z komunikacją. Tak sformułowaną hipotezę bardzo dobrze obrazuje przegląd znaczeń słów, które określają gadżety erotyczne. Jeśli przeglądnęlibyśmy poszczególne nazwy, to w krótkich abcugach zorientujemy się, że niewiele tam nowych terminów. Większość z nich znana jest nawet naszym dziadkom, lecz ludzie młodzi mówiąc np. słowo pejcz (skórzany pejcz do zabaw w Amazing Girl) nie zawsze myślą o tym samym przedmiocie co prababcia.

Afrodyzjaki są od wieków starożytnych znane ludzkości. Poza tym sama nazwa wskazuje na wiekową proweniencję, bo przecież mieszkańcy Półwyspu Bałkańskiego boginię miłości nazywali Afrodytą. Substancje zwane afrodyzjakami mają za zadanie sprawić, żeby konkretna osoba poczuła miętę do swojego partnera, czyli jednym wyrazem, aby zapałała takim podnieceniem, które potem ułatwi zbliżenie.

Intryguje Cię, jakie są autorskie źródła (http://przerwa.studio/oferta-2)? W takim razie chcę namówić Cię, abyś zajrzał na moją świeżą stronę. Tam dowiesz się wszystkiego.

Obecnie uważa się, że temperaturę odczuć podnoszą banany, a również wybrane zioła, np. chili. Oprócz tych naturalnych produktów, w sklepach z akcesoriami tylko dla pełnoletnich znajdziemy sztucznie pozyskane afrodyzjaki, czyli mikstury, których nazwy brzmią kompletnie niezrozumiale dla reprezentantów starszego pokolenia. Z kolei ci bardziej wyrafinowani kochankowie kupują dodatkowo w gadżety, do których jesteśmy w stanie wliczyć wymieniony już tutaj pejcz – baty i pejcze.

sexy

Autor: Marcos Domenech
Źródło: http://www.flickr.com
Kajdanki najprawdopodobniej kojarzą się nam z zawodem policjanta. Były one i są nadal używane przez strażników prawa, kiedy trzeba przewieźć więźnia z jednego więzienia do kolejnego lub na salę sądową. Przyborem powiązanym z wymierzaniem sprawiedliwości jest również pejcz, który służył kiedyś np. do biczowania grzbietu złodziejaszka lub pokutnika. Dzisiaj obydwa te przedmioty bywają kojarzone również z gadżetami erotycznymi – .

Absorbujący artykuł? Jeśli tak uważasz, to zerknij też na podobne wątki (https://e-hunter.pl/szelki-norweskie-dla-psa-hunterranger-professional) mające zbliżone tematy – one zupełnie Cię pochłoną.

Aby mogły znaleźć swe zastosowanie w alkowach musiały jednak przejść sporą wizualną metamorfozę, która złagodziła ich prosty wygląd.