Jaką kupić sukienkę na komunię? Czy istnieje najbardziej dopasowana kreacja na to wydarzenie? Czy są gotowe pomysły?

przez | 29 listopada 2021
Kiedy nadchodzi maj oznacza to, że przychodzi czas na pierwszą komunię świętą. Powstaje istotne pytanie, czyli w jaki sposób ubrać naszą pociechę. Jeśli chodzi o chłopców sytuacja jest oczywista, problem zaś pojawia się kiedy mamy ubrać dziewczynkę. Większość strojów komunijnych dla dziewczynek uszyta jest z atłasu i jedwabnej organtyny. Materiały te są wygodne i dość lekkie. Jednocześnie wyróżniają się one również dużym stopniem przewiewności, więc sprawdzają się idealnie w czasie nawet upalnych dni. Wybierając sukienkę komunijną należy też wystrzegać się ostentacyjnego przepychu i ekstrawagancji, lepiej wybrać skromne sukienki czy alby komunijne.

polecam stronę

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły, to organizacja sakramentu komunii świętej jest już znacznym wydatkiem. Stąd więc nim wybierzesz odpowiedni strój komunijny, wybierz ze swoim dzieckiem kwotę, która ustanowi górną granicę twoich wydatków. Kreacje komunijne dla dziewczynek bazują na kwotach od 150 do nawet 700 złotych. A w końcu to nie wszystko, bo do sukienki należy dokupić buty i akcesoria. Dochodzą również kolejne wydatki, więc ostateczny rachunek może znacznie uderzyć nas po portfelu.

Niemniej, warto postawić na skromność, ponieważ ona na pewno korzystniej się prezentuje niż udziwnione suknie, w których dziewczynki wyglądają zbyt poważnie – czytaj o Aldeko. Z drugiej strony w końcu żyjemy w czasach konsumpcji, ale także konkurencji na każdym polu. Nasze dziecko ma kontakt z innymi dziećmi, pośród których są osoby, które na pewno będą przewodziły w temacie komunijnej mody. To standard, na każdym etapie rozwoju nasze dziecko będzie

komunia

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com

musiało się zmierzyć z różnymi ludźmi, tak więc nie należy zbytnio ingerować w tę sferę. Jednakże, to do nas należy ostateczne zdanie i my tak naprawdę rządzimy, więc musimy to jasno ustalić.

Zazwyczaj jednakowoż szanujmy opinie naszego dziecka, a przede wszystkim jak najwięcej tłumaczymy, wtedy choć nasze dziecko spotka się z mnóstwem opinii, wpływów i manipulacji, to będzie bez wątpliwości reagować na nasze możliwości.

Jeśli wczytujesz się w prezentowany artykuł to znaczy, że temat Cię bardzo zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony podkłady pod tort, a odnajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Najważniejsze w końcu, aby nasze dziecko miało świadomość, że jest wyjątkowe, że może na nas liczyć w każdym momencie. Wtedy najważniejsze nie są żadnestroje, kreacje i fasony, są miłym dodatkiem, nad którym my sprawujemy kontrolę.