Pielęgnowanie wspólnego zainteresowania w związku

przez | 1 listopada 2021
W jaki sposób przeciwdziałać monotonii w małżeństwie i wzmacniać poczucie więzi? Na takie pytania postaram się dać odpowiedź w poniższym tekście. Każde z partnerów stanowi autonomiczną jednostkę, ma inne spojrzenie na świat. Dzielcie się swymi opiniami, rozmawiajcie szczerze. Nie wstydźcie się rozmawiać o własnych emocjach. Podkreślajcie, iż ogromnie wam na sobie zależy. Czasem miło jest dostać od partnera liścik z informacją: „Kocham Cię ogromnie”.

Kabaretki

Autor: Amazing Girl
Źródło: http://amazinggirl.pl
Starajcie się dbać o dobro drugiej osoby. Pamiętajcie, by od czasu do czasu zaskakiwać się czymś miłym – przynieść prezent bez okazji, zaaranżować wspólną wycieczkę , wybrać się na basen, do teatru bądź na uroczystą kolację. Może warto przemyśleć przygotowanie posiłków w domu razem z partnerem? Na pewno wspólne „gotowanie” będzie o wiele przyjemniejsze niż sytuacja, kiedy zmęczona żona stawia partnerowi obiadek na stole. W jaki sposób uatrakcyjnić intymną sferę?

Bez ogródek mówcie o swoich oczekiwaniach oraz fantazjach erotycznych. Pomyślcie o wykorzystaniu gadżetów erotycznych bądź o afrodyzjakach. Pomogą kabaretki, ponętne pończochy, bądź inna ładna bielizna bielizna.

W miarę upływu trwania związku poczucie wzajemnej sympatii zmniejsza się. To etap naturalny. Rośnie poczucie ograniczenia osobistej swobody, zaś fascynacja erotyczna zmniejsza się. Pary wówczas niejednokrotnie wybierają łatwe wyjście – separacja. Wygasło uczucie, zatem nie warto się starać. W jaki sposób możemy przeciwstawiać się rutynie w związku? Przypominajcie sobą czas narzeczeństwa. Podsycajcie wzajemną fascynację erotyczną poprzez abstynencję od siebie. Najlepszym sposobem na wzrost apetytu jest głód. W nagrodę bielizna erotyczna z pewnością nie zaszkodzi żadnej ze stron.

Podejmujcie wspólne działania, zapiszcie się na kurs tańca bądź grajcie w karty. Wspólnie spędzany czas zbliży was do siebie. Uściślajcie własne myśli. Współmałżonek nie może zgadnąć czego oczekujecie. Pracujcie nad komunikacją w związku. Szczerość to podstawa. Słyszcie, nie tylko słuchajcie. Nauczcie się pertraktować. Modyfikujcie swe nastawienia wobec związku.

Interesujący tekst? Jeżeli takie jest Twoje zdanie, to zobacz też na podobne strony www mające pokrewne tematy – one bez reszty Cię pochłoną.

Dużo zależy od naszych wyobrażeń o pomyślnym małżeństwie. Chęć utrzymania małżeństwa warunkuje motywację do troski o partnera i znoszenia niewygód.

Ale przede wszystkim umiejcie docenić bliskość ukochanego, ukochanej i zadbajcie o swój rozwój indywidualny, bowiem mając poczcie satysfakcji, łatwiej będzie wam cieszyć się ze związku.