Dlaczego ślepo podążamy za modą? Czy ma to sens, czy lepiej znaleźć własny styl i go rozwijać?

przez | 25 października 2021
Jak to właściwie jest, że bez problemu oraz jakiegoś zastanowienia wyrzucamy całkowicie dobre rzecz? Są to rzeczy najczęściej prawie bez śladów użycia, wyrzucamy je właściwie, gdyż przestały być w modzie. Ile w związku z tym typów par spodni, koszulek i innych części garderoby znalazło się w ten sposób na śmietniku? Z pewnością jest to bardzo duża liczba. Z jakiego powodu tak robimy, wyrzucamy w dobrym stanie rzeczy, jakie mogą nam się jeszcze przydać i kupujemy coś nowego, modnego. Jedna z ciekawych teorii mówi, iż jesteśmy najzwyczajniej w świecie gatunkiem stadnym i podążamy za trendami, które ktoś lansuje, ktoś bardziej znany oraz popularny.

moda

Autor: Łukasz Dunikowski
Źródło: http://www.flickr.com/
Całkiem sprawnie wykorzystują coś takiego producenci i spece od marketingu. Chcemy naśladować kogoś innego, gdyż czujemy się wtedy bezpiecznie, dążenie do unifikacji jest w związku z tym całkiem normalnym procesem, z którym posiada styczność każdy z ludzi. Każdy też poszukuje pokrewnych dusz, a jednocześnie upodabnia się do nich, gdyż lepsze to niż życie na uboczu i odrzucenie przez ludzi – .

Chcemy być więc w grupie takich osób, ubierać się jak one, mieć takie same obuwie damskie Converse i identyczne dodatki damskie. Pewnie to i średnio oryginalne, ale dzięki temu nie odczujemy żadnego ryzyka. Wiadomo natomiast, że prowokatorami wszelkiego rodzaju zmian w modzie są celebryci. To oni, i to nie za darmo rzecz jasna, promują nowe pomysły jak i nowe kreacje. Tendencje jeśli chodzi o modę ustalają faktycznie ci, którzy są podziwiani przez innych.

Chcesz dowiedzieć się coś równie interesującego? Ekstra, ta strona www na pewno okaże się dla Ciebie pożyteczna, gdyż znajdziesz na niej sporo podobnych danych.

Ci, co mają wpływ na modę chcą być inni od reszty, a jak reszta chce ich doścignąć, oni mają już nowe pomysły i znów są o kilka długości dalej. W ten sposób stale gonimy za najnowszymi trendami, choć nigdy nie będziemy w pełni zadowoleni. Wydajemy na to całą masę pieniędzy. 


moda

Autor: Santiago Matan
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem zamiast gonić za wciąż to nowymi trendami najlepiej zdecydować się na poszukiwanie naszego stylu, dzięki czemu nie stracimy nazbyt wiele pieniędzy. Trzeba zobaczyć w jakich rzeczach dobrze się prezentujemy, jaki mamy wybór w takim zakresie, zobaczmy więc różne możliwości, jak płaszcze męskie Olsztyn ceny wódek kamizelki ślubne, żeby przekonać się, co do różnych możliwych wyborów. Przez to mamy szansę, iż będziemy wyglądach modnie, a przy tym nie przepłacimy. Kwestia finansów jest tak naprawdę istotna, szczególnie dla jednostek, które nie mają zbyt dużych funduszy – płaszcze męskie olsztyn.