Jaką funkcję pełni obecnie telewizja?

przez | 22 października 2021
Od momentu, gdy na świecie pojawił się fascynujący wynalazek telewizji, ludzkość oszalała na jej punkcie. Odbiornik telewizyjny stał się obiektem westchnień wszystkich ludzi na naszej planecie. Dziś telewizor jest stałym elementem naszej egzystencji. Stał się on obowiązkowym sprzętem wyposażenia każdego domu. Zajmuje on również centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Bardzo często rodziny decydują się na większą liczbę odbiorników, tak aby każdy domownik miał wolność wyboru. Znamy przecież z własnego doświadczenia, w jaki sposób zazwyczaj kończą się wojny o pilota.

Telewizja jest dla wielu ucieczką od trudów codzienności. Uwielbiamy po wyczerpującym dniu rozsiąść się wygodnie w fotelu i włączyć ulubiony program. Zmęczeni całodzienną gonitwą pragniemy lekkiej rozrywki, która ukoi nasze skołatane nerwy. Legendarne kabarety, błyskotliwe komedie, a czasami coś poważniejszego, dla odmiany. Ale od jakiegoś czasu nad telewizją zebrały się gradowe chmury. Zewsząd słyszymy umoralniające głosy, które wykrzykują, że jakość audycji, emitowanych w dzisiejszej telewizji, jest na bardzo niskim poziomie. Narzekamy na płytkie i pozbawione walorów artystycznych seriale, wulgarne skecze i przewagę formy nad treścią. Obecnie program tv jest pełen pseudo dokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi. Czy w takim razie telewizja zatraciła swoją misję?

program telewizyjny

Autor: Anthony Quintano
Źródło: http://www.flickr.com

W rzeczywistości, zarówno telewizja, jak i reszta mediów, po prostu podąża za duchem czasów i wychodzi naprzeciw opinii widzów.

Hej, spójrz na portal (https://produktypremium.com/kategoria-produktu/wedzarnie/gazowe-wedzarnie/)!, to okazja, że jeszcze raz tak prędko dodali tam coś aż tak ciekawego, musisz to koniecznie zobaczyć!

Jeśli jakiś program nie ma wymaganej oglądalności, to zostaje wyrzucany z programu. Zatem, w pewien sposób to społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co jest puszczane w naszej telewizji. Nie zapominajmy także, że gusta są różne. Dla miłośników kultury na wysokim poziomie powstały specjalne kanały, do których już wszyscy Polacy mają dostęp.

Taka różnorodność jest nam bardzo potrzebna. Każdy z nas przecież ma czasami chętkę na głupi żart, który rozładuje napiętą sytuację. W naszej codzienności za dużo jest powagi. Dzięki nowoczesnym propozycjom telewizji publicznej posiadamy obecnie wybór, z czego pragniemy się pośmiać, a nad czym powzdychać.