Powrót gier planszowych

przez | 8 października 2021
Od kilku lat gry planszowe strategiczne, kooperacyjne czy wojenne opanowują oprócz serc młodzieży też coraz częściej serca dorosłych. Wiele osób spotyka się przy planszówkach w domach, kawiarniach, restauracjach czy ośrodkach kultury. Razem tworzą księstwa, walczą z potworami, zdobywają potrzebne zapasy i skarby czy wymieniają się produktami na średniowiecznych trasach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla dzieci bez wątpienia są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Nie zupełnie jest to prawda. Obok gier planszowych dla dzieci na półkach stoją pozycje dedykowane dorosłym. Trudno wyobrazić sobie przecież małe dziecko grające w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. wojen) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Granie na przykład w gry karciane będzie wspaniałą opcją na wyjście z kolegami do pubu czy latem do parku. Wiele gier jest zdecydowanie zadająca się do rozkręcenia domówki czy do zajęcia czymś wciągającym i czasochłonnym dzieci, będące pod naszą opieką. Wystarczą chęci i gry. Nawet indywidualnie można wybrać coś dla siebie i zajmująco spędzić wolny wieczór.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie zamierzamy wydawać dużych pieniędzy na gry, których nie znamy zawsze można wziąć udział w jednym z kilku festiwali gier mających miejsce co jakiś czas w innym miejscu.

Jeśli masz chęć poznać w dokładniejszy sposób dane na prezentowany wątek, to zobacz tutaj rzetelne informacje (https://www.nyloncoffee.pl/fotografia-reklamowa-produktowa), mające dodatkowe newsy.

Ciekawą alternatywą do niepewnych zakupów jest też wypożyczalnia gier planszowych, oferowana w większych miastach.

Nigdy nie wiadomo jaka przyszłość czeka gry planszowe, ale aktualnie przeżywają one odrodzenie i najprawdopodobniej ich dobra passa potrwa jeszcze jakiś czas.