Znajdź grę dla siebie

przez | 4 października 2021
Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma to do siebie, iż, bardzo często pojawiają się gry niezbyt zjawiskowe, nie mające w sobie potencjału najlepszych gier w historii. Właściwie, tak samo jest z muzyką czy z recenzjami filmowymi.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Godne zauważenia wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy recenzja gry Murdered. W branży dzieje się coś jednak więcej, poza wymyślaniem i recenzowanie nowych gier. A wszystko to dzięki pewnej grze, co się zowie – Minecraft.

Przypomnijmy, iż Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier sandbokowych. Gracz ma kontrolę nad własną postacią, może ją dowolnie formować. Prace nad tego typu grą rozpoczęły się w 2009 roku i trwają nadal. Gra projektowana jest na platformie Java. To najbardziej istotne, gdyż oznacza to, iż są odpowiedzialne za nią inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, które w dzisiejszych czasach powstają. Podczas grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Dzięki temu każdy świat jest oryginalny i niepowtarzalny.

Główny komunikat brzmi: Minecraft – 50 mln sprzedanych egzemplarzy! No właśnie, jeśli krążyła wam gdzieś po głowie myśl, jak bardzo popularny jest Minecraft. to teraz już to wiecie. W czasie, gdy, jeden z twórców tej gry pochwalił się wynikami, świat osłupiał, ponadto pojawił się jeszcze inny ciekawy wniosek.

Warty zainteresowania wpis, czyż nie? Skoro tak myślisz, to ponadto zobacz treść w serwisie (https://www.lemans.pl/), którą także bez wątpienia uznasz za pożyteczną.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

Szczególnie, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra dostępna na Play Station 3 i Xboksa 360, przegoniła pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Teraz, gdy piszę ten artykuł wartośc 50 milionów jest zdecydowanie wyższy!

Wynik robi wrażenie pod każdym względem. Ażeby to pojąć, spójrzmy na pozostałe rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, zakupiło ją 143 miliony osób.

Na następnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł załączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już dziś, są Mario Bros, Mario Kart Wii oraz Grand Theft Audio. Minecraft pewnie będzie jeszcze długo rządził, tym bardziej, iż opracowywanie są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.