Jak rozpocząć naukę gry na wiośle

przez | 20 września 2021
Dobierając swoje pierwsze utwory na gitarę, młodzi ludzie zwykle zaczynają od piosenek. W przypadku kilkuletnich dzieci są to z reguły zwykłe proste piosenki znane również naszym rodzicom. Piosenki te weszły do kanonu kawałków, które znajdujemy w większości śpiewników harcerskich i ogniskowych. Są to oczywiście piosenki bardzo proste, grane są na prostych podstawowych akordach, nawet jeśli w oryginalnej wersji utworu partie gitary są złożone i skomplikowane.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/
Ten typ pracy z instrumentem może oczywiście umożliwiać nam pobrzdękiwanie sobie na gitarze na ogniskach. W końcu posiądziemy umiejętność odtworzenia paru piosenek, zazwyczaj wszystkie z nich będziemy odgrywać w identyczny sposób, sprowadzając wszystkie do podstawowych akordów i charakterystycznych kilku bić ogniskowych. Nigdy jednak nasz słuch nie uwrażliwi się na prawdziwe bogactwo muzyki, bogactwo dźwięków, interwałów, zależności pomiędzy akordami molowymi i durowymi i wszystkimi możliwymi ich przebiegami.

Jeśli ktoś oczekuje więcej od swojej przgody z gitarą, powinien już na samym początku wyszukiwać sobie kawałki z różnorodnych stylistyk muzycznych. Najlepiej też aby te utwory można bylo grać kilkoma technikami. Często kilkakrotne zagranie piosenki lub utworu, który na początku uznaliśmy za niezrozumiały i mało wpadający w ucho, może sprawić, że nasze ucho w końcu uzna te melodie za ciekawe i bardzo ładne. Z czasem odkryjemy, że jesteśmy w stanie usłyszeć co raz więcej muzyki i tym samym nasz muzyczny świat się poszerzył.

gitara

Autor: Angela Quitoriano
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, że na samym początku niezwykle ważną rolę w nauce odgrywają emocje. To one one sprawiają, że nasza chęć gry wzrasta. Mówiąc językiem prostym, można powiedzieć, że nakręcamy sięw sytuacji, w której udaje nam się zagrać jakiś motyw, a do tego jeśli jest to utwór, który lubimy i czujemy, wówczas doświadczamy ogrmnego przypływuczujemy ogromną dawkę energii. Dobrze jest więc poza banalnymi piosenkami uczyć się utworów repertuaru klasycznego lub nawet jazzowego. Oczywiście najistotniejszy jest silnik, serce, które emocje pobudzi, a tutaj jednak na początku największą frajdę dają nam utwory rockowe.

Szukając odpowiednich tytułów na pewno warto przewertować repertuar takich zespołów jak Metallica, Led Zeppelin, czy , albo Muse – .

Nie ma co zwlekać, takie niesamowite okazje należy prędko wykorzystać, zatem nie wahaj się i szybko sprawdź kompletną ofertę (https://produktypremium.com/kategoria-produktu/wedzarnie/).

W tym ostatnim przypadku partie gitar zwykle wzbogacone są o efekty elektroniczne. Szukanie swojego własnego brzmienia może się okazać zupełnie nową przygodą w zgłębianiu tajemnic muzyki.