Legnica, miasto wielu szans, ze śmiałymi zamysłami na przyszłość

przez | 10 września 2021
Legnica to niepospolite i ładne miasto. Fantastyczne miejsce do funkcjonowania mieszkańców z bogatą propozycją dla wycieczkowiczów. Wciąż wzrastająca, ciekawa oferta kulturalna, różnorodna baza oświatowa. Korzystna oferta biznesowa oraz intratność oferty inwestycyjnej, czyni z miasta, jedno z najważniejszych ośrodków na planie Dolnego Śląska.

Niewątpliwie kołem zamachowym dobrej legnickiej koniunktury, a równocześnie oczkiem w głowie tutejszych władz miasta , jest Legnicka SSE. W założeniu, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, miała działać jak magnes na przyszłych inwestorów i tak też działa po dzień dzisiejszy. Legnica to miejsce, któremu warto przyjrzeć się z bliska, odkryć jego wielką przeszłość.

Hotel Pałacyk w Legnicy

Autor: Hotel Pałacyk
Źródło: hotelpalacyk.pl

Legnica znajdująca się na skrzyżowaniu szlaków, komunikuje od zarania dziejów Wschód z Zachodem, Północ z Południem. Wszystkie te zalety Legnicy mają idealne odzwierciedlenie w motcie reklamującym miasto – „Legnica, z nią zawsze po drodze”. Legnica to miasto pełne zieleni, należące do Krajowej Sieci Zdrowych Miast Polskich. Znajduje się na Szlaku Odry, jednego z siedmiu zielonych szlaków rowerowych w Polsce.

Dynamicznie rozkręca się rekreacja w Legnicy. Co za tym idzie, w Legnicy dobrze rozwinięta jest infrastruktura turystyczna, a w szczególności baza noclegowa – pokoje w Legnicy, hotele itp. Miejsc noclegowych w Legnicy przybywa i różnicuje się pod względem komfortu. Coraz więcej buduje się wystawnych hoteli. Oferta noclegowa oferuje gościom także szeroko pojęty relaks, w formie wellness oraz różnych sposobów odprężenia i zabawy.

Legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób nawet najbardziej kapryśni turyści znajdą wyśmienite miejsce pobytu dla siebie. W wielu miejscach możemy tu spotkać mnóstwo zielonych miejsc.

Jeśli poszukujesz fascynujących danych na ten wątek, to starannie przeanalizuj news (www.goldwasser.pl/restauracja/), który zawiera godne zainteresowania informacje.

Najpiękniejszym obszarem odpoczynku wśród zieleni jest leżący w centrum miasta, Park Miejski. W Parku Miejskim znajduje się charakterystyczny, historyczny budynek legnickiej Palmiarni. Od początku powstania, kryje w swych wnętrzach ciekawe okazy egzotycznej roślinności, m.in. palmy, bananowce i figowce.

Niektóre z nich to 12-metrowe olbrzymy. Palmiarnia w Legnicy jest przepięknie wpasowana w tak samo prześliczny gaj palmowy. Palmiarnia w Legnicy jest niecodziennym miejscem wypoczynku, zachęcającym do rodzinnych spacerów. Miejscem aktywnego wypoczynku tutejszej ludności, jest zespół Parku Gdańskiego oraz kompleks kąpieliska Kormoran.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*