Dobór eleganckich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanej mierze zależy od parafii

przez | 9 września 2021
Wybór odpowiednich strojów na komunię dla dzieci w dużej mierze zależy od parafii, w której będzie mieć miejsce uroczystość. W większości kościołów można wybrać dowolny strój na komunię, co znaczy, że rodzice we własnym zakresie wybierają dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy zwykle idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast najczęściej w białych sukniach. Są jednak i takie parafie, w których wybiera się znacznie bardziej skromniejszy i jednolity strój.

komunia

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Alby komunijne są strojem niezwykle skromnym, co nie znaczy jednak, iż nie może wyglądać odświętnie i elegancko.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany wątek, to oceń pozostałe równie ciekawe strony, które zawierają nie mniej istotne informacje.

Należy jednak wiedzieć, iż komunia święta to w głównej mierze doświadczenie duchowe, ubiór ma w tej sytuacji drugorzędne znaczenie. Co nie oznacza wcale, iż dzieciak ma zrezygnować z estetycznego i eleganckiego ubioru. Wręcz przeciwnie – alba niezawodnie podkreśli wyjątkowość tej uroczystości.

Wybór alby na strój komunijny wbrew pozorom ma bardzo dużo istotnych zalet. Jedną z nich jest fakt, że dzieci pochodzące z biedniejszych rodzin nie będą mieć kompleksów przez to, że posiadają znacznie tańsze ubranie.przeczytaj więcej (www.maleckamakeup.pl/)W prawdzie różnice tego typu to rzecz zupełnie zwyczajna, niemniej nie powinniśmy w tak odświętnym dniu jak pierwsza komunia święta dodatkowo ich uwypuklać. Kościół to instytucja, jaka w głównym stopniu musi promować równość, z tego powodu alby komunijne są w tej sytuacji niezawodnym rozwiązaniem i w wielu parafiach właśnie z tego względu wybiera się właśnie tego typu ubiór (ciąg dalszy).
Garnitur lub sukienka komunijna to zazwyczaj bardzo drogie rozwiązanie. Alby komunijne w porównaniu z wybranymi rodzajami strojów na tę uroczystość są zdecydowanie tańsze. W szczególności, że jest to strój, który zapewne dziecko założy na siebie tylko jeden raz w życiu.
Alby komunijne jednak wcale nie muszą być kojarzone z tym, że dziecko zupełnie nie będzie czerpać zadowolenia z przygotowań do komunii. Należy przecież wybrać wszelkiego rodzaju dodatki.
Dużo modeli:
Zazwyczaj dodatkami są oczywiście buty, najczęściej dziewczynki mają pozwolenie także na wybranie delikatnych dekoracji na włosy. Możemy zatem gustownie w albie wyglądać, a jednocześnie podkreślić swą indywidualność. Alby mogą być dobrym rozwiązaniem, nie warto zatem wpadać w niepotrzebną panikę, jeśli dowiemy się, że nasze dziecko będzie miało założyć taki strój na swoją komunię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*