Szukasz nietuzinkowej gry? Oto nasze propozycje!

przez | 3 września 2021
Jesteś graczem i szukasz czegoś niezwyczajnego i odkrywczego. Dość już masz gier, które nie wnoszą nic nowego, nie są grywalne, są bez pomysłu, są podobne do innych. Mamy dla ciebie interesujące propozycje, które na pewno zyskają twoją uwagę. Już wielka ilość graczy na całym świecie przekonała się do tych wspaniałych gier. Teraz twoja kolej.

Recenzje gier

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek recenzja gry The Wolf Among Us, pięcioodcinkowa gra-serial, która została zrealizowana przez studio TellTale Games. Tak, to ta sama ekipa, która jest odpowiedzialna za stworzenie kultowego The Walking Dead. Gra została podzielona na pięć blisko dwugodzinnych epizodów, każda z nich odpowiada za spójną fabularną całość. Wreszcie wszystkie części są już przygotowane i wydane, tak więc to najlepszy czas na recenzję.

Największe brawa należą się twórcom za fantastyczne ukształtowanie pierwszoplanowego bohatera oraz za wspaniały, brudny klimat opowieści. Co istotne, mamy rozgrywkę opartą na wyborach, to jeszcze bardziej powoduje, ze chce się grać. Na wielki pozytyw zasługuje również fantastyczna ścieżka muzyczna.

Masz wielki problem z odszukaniem dobrego rozwiązania Twojego dylematu? Z pewnością skutecznie może pomóc Ci ta strona www.

Istnieją także minusy. Najistotniejsze z naszego punktu widzenia najbardziej istotną z nich jest brak polskiej wersji językowej. Można też przyczepić się do fabuły, autorzy mogli nad tym pogłówkować, żeby była ona bardziej nieoczekiwana. Ogólna ocena to mocne cztery plus. Nie ma piątki przez wspomniane utrudnienia.

Opinie o grach komputerowych i na konsole

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com

Jest także i druga propozycja, recenzja Valiant Hearts: The Great War. Za tą nazwą kryje się przygodowa gra akcji zrealizowana w fantastycznej komiksowej oprawie graficznej. Opowiada ona historię pięciorga ludzi, których losy przecinają się, a wszystko to w klimacie I wojny światowej. Jeśli preferujesz ”zręcznościówki” i ”przygodówki”, to zapewne tego typu gra bardzo ci się spodoba. Zaprojektowała ją firma Ubisoft, znana z tak pamiętnych wydawnictw jak „platformówka” z serii Rayman.

Identycznie, jak w przypadku The Wolf Among Us, również przy okazji recenzowanej gry – Valiant Hearts nie jest na pewno idealna. Choć gra jest wyjątkowo piękna, bardzo czarowna, w klimacie komiksowym to da się w niej dostrzec trochę nieścisłości. Z jednej strony gra jest bardzo smutna, a z drugiej autorzy zaprezentowali nam trochę komediowe postacie, odwołujące się przykładowo do typowo znanych narodowych stereotypów (Niemcy stale pija piwo). To na pewno specjalny zabieg i wielu osobom może się podobać, jednak czuć, że coś w tak skonstruowanej układance nie pasuje.