Pomysłowa rozrywka oparta na kultowych grach typu escape room.

przez | 3 września 2021
Człowiek, by poprawić swoje nastrój, kondycję czy żeby rozjaśnić monotonnie dnia codziennego poszukuje rozrywki. Najpopularniejszymi rozrywkami z jakich użytkowali ludzie to: sztuka filmowa, teatr i różnego rodzaju sporty. Jednak niekiedy owego typu rozrywki mają prawo się znudzić.

Spotkanie z przyjaciółmi przy serowym fondue

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
W związku z tym od wieków mieszkańcy poszukiwali alternatywnych rozrywek. Część jest przyjemnościami radykalnymi, które w dużym stopniu podwyższają stopień adrenaliny w naszym organizmie. A część jest przyjemnościami bardzo flegmatycznymi, jakim ulegamy najczęściej w naszych czterech ścianach. Do takich rozrywek należą: czytanie lektur, różnego typu robótki ręczne. Tymczasem co do przyjemności tych wyjątkowo radykalnych zaliczylibyśmy: skoki spadochronowe, skoki na bungee a także loty szybowcowe. Tymczasem, to też są przyjemności, jakie z upływem mogą się znudzić.

Dlatego zaistniały zabawy typu escape room. Spis dostępnych miesc: Gracze bez przymusu są zamknięci w pomieszczeniu pełnym szarad oraz układanek. Muszą wydostać się w danym czasie. Zazwyczaj czas na rozstrzygnięcie zadań w pomieszczeniu to 45 bądź 60 min. Eksodus z takiego pomieszczenia to wbrew pozorom nie lada wyzwanie. Jest to gra w grupie, jaka wymaga od swoich graczy: szybkiego kojarzenia faktów, dobrego oka oraz kreatywności a także co najistotniejsze analitycznego myślenia.

escape room

Autor: thornet_
Źródło: http://www.flickr.com

Gra przeznaczona jest dla osób starszych, ale dodatkowo dla dzieci pod specjalną pieczą producentów pokoi a także opiekunów mają możliwość wziąć udział. Pokoje tworzone są w różnych poziomach trudności oraz różniej tematyce.

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst zamieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej w tym miejscu, odnajdziesz tam tego typu informacje.

Sugerowane są osobami historycznymi – (Sherlock Holmes, Indiana Jones), niedostępnych domach – (schron, sejf bankowy) oraz zdarzeniami oraz sprawami rzeczywistymi – (bunt w więzieniu czy operacja X). Gra została zrobiona w taki sposób, aby bez współpracy grupy wydostanie się z niej było prawie niemożliwe. Niezbędna jest interakcja pomiędzy wszystkimi uczestnikami.

Reasumując: nową możliwością dla obecnych przyjemności jest gra escape room, jaka stworzona została na bazie gry komputerowej z serii escape the room. Została ona przeniesiona ze świata wirtualnego do rzeczywistego. Dziś w Polsce ta rozrywka cieszy się stale, dynamicznie rosnącą popularnością. Osoby, które znudziły się do tej pory dostępnymi przyjemnościami powinny spróbować alternatywy: escape room, jakie teraz dostępne są w większości większych miast w Polsce. Dodatkowe pokoje znajdziesz na stronie: