Wiosna oraz lato to okres, kiedy chętnie spędzamy każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu.

przez | 16 sierpnia 2021
Słoneczna i ciepła pogoda zachęca do rozmaitego typu zabaw pod chmurką, a wspólny piknik to doskonała okazja, aby lepiej poznać sąsiadów.


Pyszne jedzenie

matka z córką, piknik, natura

Autor: Otmuchów
Źródło: Otmuchów
Piknik z reguły kojarzy się z pysznym jedzeniem na świeżym powietrzu. Jeżeli w wybranym przez nas miejscu nie ma stolików z ławkami, tak samo świetnie sprawdzą się koce rozłożone na trawie. W takich warunkach jednak łatwo o nieoczekiwany wypadek i stłuczenie talerza tudzież szklanki, tak więc dużo lepszym wyjściem okażą się naczynia z plastiku i papierowe kubki, które znaleźć można w każdym markecie. A co zrobić do jedzenia? Żeby ułatwić sobie nieco jedzenie „na kolanie” można zrobić smaczne i kolorowe kanapki, a na deser (zobacz również chałwa z libanu) zaproponować owoce. Jeśli masz taką możliwość, możesz także rozpalić grilla bądź ognisko. Upieczone własnoręcznie kiełbaski niewątpliwie będą pyszne, a ruch na świeżym powietrzu na pewno zaostrzy apetyt. Będzie to jedna z największych atrakcji dla dzieci.

Zabawy na świeżym powietrzu

Piknik z przyjaciółmi rzecz jasna nie musi ograniczać się wyłącznie do jedzenia i wylegiwania się. Jest to też świetna okazja do różnego typu zawodów sportowych. Wyścigi w workach, pomysłowy tor przeszkód, czy przeciąganie liny to na ogół klasyczne elementy tego typu imprez, jakie angażują do wspólnej zabawy zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Wystarczy tylko podzielić się na drużyny i można rozpocząć rywalizować. Można jednocześnie zafundować nagrody rzeczowe dla zwycięskiej grupy oraz nagrody pocieszenia dla zawodników, którym nie udało się zdobyć miejsca na podium- polecamy producentów.

medal, nagroda, trofeum

Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Warto więc wcześniej zweryfikować, czy w naszym mieście nie odbywa się produkcja medali. Ciekawie zaprojektowana nagroda będzie świetną pamiątką, a ponadto nieodzownie kojarzy się ze sportem. Producent odznak na pewno doradzi też, jaki wzór wybrać, jeśli chodzi o nagrody pocieszenia. Najlepiej, gdyby były one spójne stylistycznie, z upominkiem dla zdobywców podium. Warto rozpocząć poszukiwania od internetu. W wyszukiwarkę wystarczy wpisać konkretną frazę, na przykład „produkcja medali” czy też „producent odznak”. W ten sposób prześledzimy poprzednie realizacje danej firmy i łatwiej podejmiemy decyzję- jak wyprodukować medal ?.