Jak najbardziej odpowiednio przygotować nasze dziecko do pierwszej komunii? Co jest istotne a z czym nie przesadzić? Czy jest coś takiego?

przez | 10 lipca 2021
Wspaniała, biała suknia, dokładnie dopasowane obuwie, dokładnie i mozolnie przygotowana fryzura, doskonale wybrana restauracja, a jeszcze lepsze menu, wielu gości, ładne prezenty i koperty, w których ukryte są banknoty… Z pewnością wielu myśli, że mówimy o weselu, gdyż opis jest niezwykle podobny. Nie o to jednak chodzi, to obraz polskich komunii, coraz popularniejszy.

Przygotowania do komunii zaczynają się już we wrześniu. Rodzice wraz z dziećmi pojawiają się na październikowych nabożeństwach różańcowych, czyli w niedzielnych mszach i wielkopostnych drogach krzyżowych. Na parę miesięcy przed uroczystością następuje otrzymanie różańców, medalików oraz książeczek pierwszokomunijnych. Naturalnie, że aspekt duchowy sakramentu to jedno, to oczywiście nie wszystko. Ładna sukienka czy alba – jakiego wyboru dokonać? To jeden z najważniejszych problemów w dyskusji w czasie organizacyjnych spotkań przedkomunijnych.

Bez wątpienia zaś najrozsądniejszym wyborem wydają się alby, ponieważ są skromne i nie prezentują na pierwszy rzut oka zamożności rodziców – więcej informacji na Równocześnie, w wielu sferach to, iż nie są zbyt popularne może prowadzić do rezygnacji z zakupu. Mówi się, że sakrament komunii jest tylko razy w życiu, więc dziewczynka musi wyglądać jak księżniczka. Jeśli skumulujemy finanse ubioru dla dziewczynki, kumulując najwyższe koszty, to wyjdzie kwota powyżej tysiąca złotych.

Masz ochotę przeglądnąć następny wpis na ten zajmujący temat? W takim razie najedź na link tu… (https://www.artykulyreligijne.pl/obrazy-z-matka-boza) i przenieś się do nowej strony, którą dla Ciebie zbudowaliśmy.

Wiadomo, że można próbować kupić taniej, lecz na

komunia

Źródło: flickr.com

większe zminimalizowanie kosztów nie ma co liczyć.

Równocześnie są osoby, które chcą przeznaczyć naprawdę wielka część pieniędzy chociażby na suknię. W sumie to w tym temacie nie ma ograniczeń, możemy sobie zadać jednak pytanie czy to się opłaca, czy na tym to polega. Pewnie, w pewnych sferach chodzi tylko o wygląd, o to, aby wizerunek przysłoniła pozostałe rzeczy, pomijając całkowicie rozmowy o aspekcie duchowym.

Jednak, podsumowując to wszystko warto po prostu podejść do tematu w sposób jak najbardziej naturalny, a więc wybrać strój skromny i najbardziej odpowiedni, taki jak alba. To zdecydowanie rozsądniejsze rozwiązanie niż przesadzanie z jakimś kreacjami, jakbyśmy przygotowywali nasze dziecko na jakiś konkurs piękności. O taką sytuację w przyjmowaniu sakramentu nie powinno chodzić.