O nauce języka obcego

przez | 10 lipca 2021
Istnieje przekonanie, że samodzielne nauczenie się obcego języka jest to sprawa bardzo trudna bądź wręcz niewykonalna. Duża ilość osób mniema, że jest to zadanie tak skomplikowane, iż wymaga uczęszczania na warsztaty prowadzone przez właściwie wykwalifikowanych instruktorów. To przekonanie z gruntu fałszywe.

Jeśli przez moment zastanowić się, dojdziemy do wniosków, iż tak naprawdę zawsze jeżeli uczymy się czegoś, to uczymy się sami. Musimy coś pojąć lub wyćwiczyć określone umiejętności i nikt za nas tego nie zrobi. W nauce języka obcego nie można pójść na skróty. Nauka pod przewodnictwem instruktora odróżnia się od nauki w pełni samodzielnej tylko tym, iż to instruktor wybiera nam następne wiadomości a także umiejętności do opanowania. Toteż jeśli by samodzielnie mieć pojęcie, czego akurat trzeba się w danym momencie przyuczyć, instruktor okazałby się zbędny.

Jest jeszcze jedna funkcja nauczyciela nauki języka obcego. Przez nagany oraz pochwały, poprzez stawianie ocen ma on motywować uczącego się do systematycznej pracy.

Włochy

Autor: Julia Maudlin
Źródło: http://www.flickr.com

Tego składnika w samodzielnej nauce oczywiście nie będzie. Kiedy ktoś wymaga motywacji zewnętrznej, by uczyć się obcego języka, oczywiście nie będzie w stanie nauczyć się go na własną rękę. Może się i tak zdarzyć, że instruktor miast zachęcić uprzedzi do nauki obcego języka. Etap następny to nauczanie z native-speakerem, który nie musi być wykwalifikowanym nauczycielem języka obcego.

Jeśli sądzisz, że ten artykuł posiada bardzo ciekawe dane, to kliknij na news (https://lemans.pl/sklep/), który też Cię wciągnie bez reszty.

Nieważne czy będzie to język angielski, chiński czy też język włoski, to do nas samych należy decyzja, czy podejmiemy naukę języka obcego samemu czy będzie dla nas lepszą lekcja w grupie pod okiem nauczyciela.

Zyski jakie przynosi ta druga opcja to: możliwość wzajemnej
konwersacji pomiędzy uczestnikami, wzajemnej oceny, motywacji ze strony nauczyciela, rzeczowa diagnoza dotychczasowych rezultatów. W jaki sposób znaleźć dobrą szkołę uczącą obcych języków w swoim mieście? Nic skomplikowanego. Wystarczy wystukać w przeglądarkę zdanie: szkoła włoskiego Warszawa, a znajdziemy mnóstwo wyników. Sprawdźmy dodatkowo opinie pośród forumowiczów czy swoich znajomych na temat wyselekcjonowanej szkoły i już możemy zabierać się do efektywnej pracy.