Wyprawka do szkoły dla dziecka czyli z jakich powodów zakupy we wrześniu są takie drogie

przez | 10 lipca 2021
Końcówka wakacji i wrzesień to zwyczajowo okres wielkich przygotowań do szkoły. Należy zakupić dzieciom tornistry, zeszyty i przybory szkolne, zapomnieć też nie można o podręcznikach. Tak naprawdę na jedno dziecko spokojnie można wydać kilkaset złotych, a tak naprawdę im będzie ono w starszej klasie, tym kosztów będzie więcej.

Książka

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
Dużym obciążeniem dla domowego budżetu są jak zawsze podręczniki szkolne. One właśnie kosztują najwięcej, i niestety przez sytuację w naszym szkolnictwie przeważnie kupuje się je na jeden raz, bez możliwości ponownego wykorzystania. Wiąże się to z kilkoma rzeczami, w pierwszej kolejności z co chwilę zmieniającymi się podstawami programowymi.

Ministerstwo edukacji cały czas robi eksperymenty na swoich uczniach, a wszystkie zmiany powodują także zmianę książek i to, że nie będą one już mogły być wykorzystane przez następnych uczniów.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (https://www.varsovia.edu.pl/) do poczytania. Znajduje się tu wiele cennych porad, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Nawet przy lekturach szkolnych cały czas jest zamieszanie, i na przykład powieści i opowiadania używane przez jakiś rocznik nie zawsze będą obowiązywały w następnych latach nauki – zobacz powieści i opowiadania ( tytuły).

Kolejną sprawą, jaka niestety cały czas jest nadużywana przez wielu wydawców, jest przygotowywanie książek tak perfidnie, aby nie można ich było używać w kolejnych latach. Podręczniki łączy się z zestawem ćwiczeń, i jeżeli ktoś zakupi dla ucznia odkrywam siebie klasa 2 pakiet podstawowy, to po ukończeniu roku szkolnego wszystko trzeba będzie wyrzucić. Właśnie przez to, że uczniowie malują i piszą w każdej książce z zestawu, to nie można ich później przekazać młodszym kolegom. Dodatkowo ceny podręczników powiększają różne akcesoria, nad słusznością których trzeba się mocno zastanawiać. Przed laty uczeń miał tylko jeden podręcznik do wyboru i z niego korzystał, a w zeszytach robił notatki.

Cały czas nurtuje Cię ów temat? Kliknij w poniższy link i pod nim jest autorska strona www, gdzie odkryjesz ekstra wiadomości.

Dzisiaj oprócz podręcznika jest jeszcze zeszyt ćwiczeń, są również przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia, i oprócz tego kilka innych dodatków oferowanych w niektórych zestawach . I jak policzy się to wszystko, to dopiero wtedy może się okazać, dlaczego komplet podręczników tak dużo kosztuje, dlatego warto poszukać przystępnych propozycji w sieci – .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*