Kulturalne rozrywki dla najmłodszych w Warszawie – lista

przez | 10 lipca 2021
Żywot pełnoletnich, choć pełen czynności za które muszą brać odpowiedzialność, bywa też ostoją zadumy i relaksu. Zakątkami, w jakich dorosłe dzieci lubią się resetować są filharmonie, teatry, kina… Gdzie zatem wysłać niedojrzałe dzieci? Może na najnowszą wariację „Brzydkiego kaczątka”? Widowisko opiera się na przesławnej baśni Hansa Christiana Andersena. Od samego początku przykuwa uwagę przedszkolaków. Zjawiają się ubrani w zabawny sposób artyści, którzy starają sprawować się jak najciszej, ponieważ nie chcą stać na przeszkodzie poecie w tworzeniu bajki.

widownia w teatrze

Autor: Cultura Gijon
Źródło: http://www.flickr.com
Tworzona na oczach najmłodszych widzów historia przedstawia losy tytułowego brzydkiego kaczątka. Różni się ono kolorem od swych braci i sióstr, dlatego jest wyszydzane i traktowane paskudnie. Czuje się nijakie i niekochane. Myśli, że świat docenia tylko ładnych. To to jest kłamstwo – obszerne opracowanie. Najważniejsze jest posiadanie pięknego serca. Brzydkie kaczątko jest historią, która uczy tej prawdy. Dorośli, którzy przychodzą na to przedstawienie, przyznają, że o tej prawdzie warto sobie regularnie przypominać. Artyści przybliżali przedszkolakom wartości, którymi powinny się kierować w życiu. Uznali, że nie wolno naśmiewać się z kaczątka, które jest samo i załamane.Pomimo poruszającego przesłania płynącego z przedstawienia, utrzymany został wesoły wydźwięk. Niewątpliwie przyczyniają się do tego artyści, którzy w przedstawieniu oprócz własnej gry używają także pacynek. Lalki przyciągają wzrok pociech i wywołują na ich buźkach uśmiech oraz wiele innych uczuć. W zależności od pokazywanych kukiełek, dzieciaki śmieją się lub są bardzo przejęte traktowaniem kaczątka, które rzeczywiście w porównaniu z rodzeństwem wypada słabo.

Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Ale właśnie tak wyglądać powinno.Największym walorem przedstawienia jest również muzyka odzwierciedlająca emocje, jakie towarzyszą w danym momencie najmłodszym. Swój wkład w utrzymanie optymistycznej atmosfery ma też taniec Warszawa i śpiew , który spotyka się zawsze z dużym entuzjazmem dzieciaków. W ogóle nie jest ciężko znaleźć taką atrakcje dla swojej pociechy. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać: „spektakle dla dzieci warszawa” i wybrać ciekawą propozycję. Aktorzy, grający dla najmłodszej widowni uwielbiają swoją pracę i często wystawiają kilka różnych aranżacji. Nic w tym dziwnego, że dorośli wolą spędzać czas w teatrach czy filharmoniach. Zostało im to pewnie z dzieciństwa. Nie wstydźmy się wysyłać nasze pociech na przedstawienia.