W jaki sposób wykonać ciekawe nakrycie stołu?

przez | 10 lipca 2021
Gdy chcemy efektownie przyjąć zaproszonych i uświetnić imprezę zazwyczaj przygotowujemy odświętne posiłki. Smaczne ciasta, wielodaniowe obiady czy chociaż smaczna kolacja z pewnością będą zauważone. Jeżeli jednak masz zamiar przygotować coś zupełnie wyjątkowego, dobrym pomysłem będzie również wyjątkowe nakrycie stołu. Jak możesz to zrobić?

Świąteczne nakrycie stołu

Autor: thelittlecorner.tumblr.com
Źródło: thelittlecorner.tumblr.com
Możliwości jest całe mnóstwo.

Czy poszukujesz na danej witrynie www (https://www.prownes.pl/bary-puby/) czegoś niezwykle ciekawego? Zapraszamy w takim razie do kolejnego tekstu. Musisz jedynie wejść w poniższy link.

Przede wszystkim potrzebny będzie świeży obrus. Na nim możesz umieścić wyjątkową zastawę, może być taka, którą wyciągasz tylko na specjalne okazje. Może to być tak zastawa tradycyjna, jak i całkiem nowoczesna. Do tego dochodzą sztućce a także serwetki. Serwetki również mogą być wykwintną ozdoba. To tylko niepozorny skrawek miękkiego materiału, jednak dobrze poskładana serwetka jest w stanie naprawdę ozdobić blat. Wobec tego jak przygotować nakrycie, ażeby wywarły wrażenie na wszystkich, którzy zasiądą do niego w święta lub z innej okazji?

Pomysł na nakrycie stołu daje wiele możliwości. Bardzo praktycznym, a jednocześnie zawodowo prezentującym się rozwiązaniem jest stworzenie z serwetki pokrowca na nóż i widelec. To niezwykle łatwy zabieg i można go wykorzystać tak z serwetkami zwykłymi, jak i koronkowymi. Innym rozwiązaniem jest np. utworzenie tzw. podwójnego zafalowania i zakręcenie serwetki na brzegu. Na przestrzeni między falami będzie spoczywać nóż i widelec.

Przy określaniu metody dobrze jest mieć na uwadze również to, czy serwetki mają służyć gościom. Nie wszystkie złożenia da się następnie łatwo rozłożyć, z tego powodu niektóre formy są zarezerwowane jedynie dla przyjęć o czysto reprezentatywnym charakterze. Czyli takich, gdzie korzystanie z serwetki (więcej pod tym łączem – przejdź do strony) prawdopodobnie nie będzie niezbędne.
Poza serwetkami możesz również postarać się o charakterystyczne elementy na blacie. Świetnie pasuje zwykle etażerka, czyli kilkustopniowa tacka. Na etażerce najczęściej umiejscawiane są słodkości albo tez owoce. W sprzedaży znajdziesz tak nowoczesne etażerki, jak i takie o klasycznej formie.