Niełatwe rozmowy kochających się ludzi

przez | 10 lipca 2021
Każdy z nas potrzebuje miłości i bliskości, są to jedne z najistotniejszych pragnień ludzkich, i to bez względu na wiek. W przypadku dzieci nie budzi to naszych kontrowersji. Nieco inaczej jest w przypadku dorosłych. Tutaj temat bliskości i miłości ociera się o tabu. Bardzo duże znaczenie ma tutaj płeć osoby, o wiele prościej jest bowiem kobietom objawiać własne uczucia niż ich partnerom. Oni – z racji swego wychowania – nie przywykli do oznajmiania swoich uczuć, co może prowadzić do spięć.

Stąd w związku zawsze warto rozmawiać, zwłaszcza o uczuciach. Trzeba powiedzieć iż prawdopodobnie nie będą to najłatwiejsze rozmowy, niemniej jednak niezbędne dla dobra związku. Niezwykle ważne jest by tego rodzaju rozmowy prowadzić w sytuacji, gdy obydwie strony są wypoczęte oraz mają na to odpowiednią ilość czasu.

Tak samo ważne, a nawet jeszcze ważniejsze będzie to w materii spraw intymnych.

Zaintrygował Cię taki artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź też ten odnośnik. Inne tego typu treści zobaczysz również tutaj.

Rzecz jasna każdy ma swe upodobania w sprawach seksualnych. Kiedyś ktoś bardzo mądry stwierdził, iż wszystko może być możliwe pod warunkiem że obie strony wyrażą na jakieś pomysły zgodę. Powinna być to akceptacja wyraźna i nie budząca żadnych wątpliwości.

Te informacje pochłonęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej danych na innych stronach – znajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Zatem nie ma niczego szkodliwego w stosowaniu tak dyskusyjnych przedmiotów jak na przykład pejcz – jeśli obie strony tego pragną (tu przykłady dla zainteresowanych: pejcze i baty). Rzecz jasna należy zastrzec, że potencjalne cofniecie zgody musi być bezwzględnie respektowane.

Aby zgoda na pewne zachowania seksualne była świadoma, nieodzowna jest wcześniejsza otwarta oraz spokojna rozmowa, bez używania prób nacisku, a już na pewno nieakceptowalny jest szantaż emocjonalny. Niestety, rozmowa o potrzebach cielesnych jest jedną z najbardziej kłopotliwych dla obu stron. Strona wychodząca z niecodzienną inicjatywą ma prawo spodziewać się odrzucenia z przyczyn swoich preferencji, natomiast druga strona może czuć się traktowana przedmiotowo, co nigdy nie jest przyjemnym uczuciem. Wynika stąd, że zanim zaczniemy poruszać tak subtelne zagadnienia, należy dobrze przemyśleć nie tylko argumenty, ale także sposób ich przekazania (nawet gdy tematem do rozmów ma być tak niewinny przedmiot jak dajmy na to pas do pończoch).