Najbardziej odpowiedni strój komunijny

przez | 10 lipca 2021
Co niedziela gros z nas bierze udział w Mszy św. Dominującym wyznaniem w naszej ojczyźnie jest Katolicyzm. Pewną z cech charakterystycznych tej religii w warstwie wizualnej są specyficzne okrycia liturgiczne.

Kościół

Autor: Violette79
Źródło: http://www.flickr.com

Dotyczy to nie tylko celebransa (zatem duszpasterza odprawiającego mszę) ale również służby liturgicznej. Okrycia jakie wkładają służący do mszy mają określone przesłanie, często (choć nie zawsze) identyfikują hierarchię wśród ministrantów, jednak zależy to od regionalnej diecezjalnej tradycji. W takich diecezjach służący do mszy o największym doświadczeniu wkładają alby (atrakcyjna alby na podobne do kapłańskich. Najczęściej strój taki wdziewają lektorzy, a więc ministranci dopuszczeni do odczytywania Słowa Bożego.

Znakiem czasu jest dostęp do niektórych działań przy ołtarzu dziewcząt.

Miej na uwadze, że jesteśmy w serwisie (https://www.saleweselne.com/lodz/). Oczekujemy na Ciebie z następnymi artykułami, które są niebywale interesujące. Myślimy, że namówimy Cię do kliknięcia w podany link.

Można by to odebrać jako próbę docenienia wkładu świeckich kobiet w życiu wspólnoty, bowiem służba liturgiczna jest swojego rodzaju nobilitacją. Choć prawo kościelne wyraźnie uściśla iż decyzja o dostępie dziewczynek do posługi winna wynikać z wyraźnych potrzeb parafii, jest to tak pojemna regulacja, że właściwie jest to zależne od dobrej woli właściwego biskupa.

W ostatnim czasie, w ramach prób podkreślenia duchowego charakteru komunii świętej, proponuje się opiekunom by w miejsce wystawnych strojów przypominających weselne stroje stosować alby – jako z jednej strony wyraz skromności i niewinności, a z

klik

Autor: IvanWalsh.com
Źródło: http://www.flickr.com

drugiej strony wyraz tego, iż przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi (bez względu na to na co nas stać). Jednym słowem, w takowym przypadku nikt nie będzie w jakiś sposób wyróżniony, czy to przez pełen przepychu strój czy w jakiś inny sposób.

Alby pomogą również w skupieniu .

Zrób krok naprzód oraz sprawdź co zawiera praktyczna propozycja (https://tuchoinki.pl/) – znalezione na niej informacje pochłoną Cię zupełnie, gdyż są zajmujące.

Ich zastosowanie eliminuje chociaż jeden z czynników rozpraszający członków uroczystości, a jak wiadomo dzieci w wieku komunijnym ogromnie łatwo tracą koncentrację, tym bardziej w warunkach niepowszednich. A taką na pewno będzie ta uroczystość. Taki ubiór moim zdaniem będzie o wiele bardziej odpowiedni dla dziecka niż kopia strojów dorosłych przywodzących na myśl obrzędy weselne, ponieważ wprowadzają one jedynie niepotrzebny zamęt i element rywalizacji, a także odwracają uwagę od rzeczy istotnych.