Frajda dla fanów gier planszowych

przez | 10 lipca 2021
Dzisiaj gratka dla fanów gier planszowych, to znaczy takich, którzy preferują rozrywkę w gronie znajomych niźli granie w gry na PC czy PS. Pragniemy zaprezentować wam, serdeczni Czytelnicy dwie genialne gry planszowe – pierwsza wprowadza gracz do uniwersum rodem z książek fantasy, kolejna zaś zmusi was abyście wybawili rodzaj ludzki.

Twilight Imperium wyszło już w 3 edycji przez znakomite studio Fantasy Flight Games, które znane jest z stworzenia takich gier jak : Gra o Tron ( pomysłodawcą obydwu jest Christian T. Petersen) czy Citadels, niezwykle popularnych oraz entuzjastycznie przyjmowanych planszówek. W opisywanej edycji Twilight Imperium wcielimy się w role dowódców zaawansowanych cywilizacji, z jakich każda pragnie wygrać tron oraz całkowitą władzę na galaktycznym imperium. Najpierw musimy jednak je odbudować, ponieważ zostało zniszczone. Możemy wykonać to na różne sposoby – przez walkę zbrojną, pokojowe pertraktacje albo przewagę technologiczną. Wszystko zależy od preferencji gracza. W najnowszej edycji całość rozgrywki odbywa się dynamiczniej, przy gwałtownych rozmowach, ale nie trwa krócej! Zapowiada się wielogodzinna przepełniona emocjami zabawa.
plaża

Autor: www.bieriozka.pl
umiejętności
Pandemia gra ta jest po pierwsze grą z czasem, jakiego jest za mało.

Intrygujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij tu. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów – one również Cię żywo zaciekawią!

Wcielimy się w role specjalistów, jacy mają za zadanie pozbyć się prędko rozwijających się chorób. Potrzebna będzie dobra kooperacja pomiędzy graczami, ponieważ jedynie wspólnie będziecie zdolni unicestwić wirusy.

Czy znasz już taki świeży tekst (https://www.pokazy.net/)? Zobaczysz tam naprawdę sporą ilość zajmujących informacji na podobny temat. Przeczytaj a nie będziesz żałować!

Każdy obejmuje inne stanowisko, dla przykładu : Specjalista Operacyjny potrafi stawiać laboratoria badawcze, w jakich tworzone są szczepionki, natomiast Naukowiec potrafi szybciej niźli pozostali wyleczyć epidemię, ponieważ potrzebuje tylko 4 zamiast 5 kart choroby.

Obie planszówki oferują wielogodzinne rozgrywki, w pierwszej stajemy się wrogami zaś w drugiej stajemy ramię w ramię, aby wygrać z czasem. Nie ma różnicy, jaką formę gry wolimy, obie planszówki są genialne na swój sposób.