Kostiumy do Komunii. Co powinno założyć Twoje dziecko.

przez | 10 lipca 2021
Każdy dobrze wie, że dzieci odczuwają pewien stres, gdy mają iść do Pierwszej Komunii Świętej. Są zobowiązani na początku zapoznać się z katechizmem, potem przyszykować się do całej mszy, nie zapomnieć, co maja powiedzieć, to naprawdę nie jest łatwe. Poza tym powinny ładnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci nosiły alby. Stwierdzono, że najlepiej, żeby wszystkie maluchy wyglądały identycznie. W wielu parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są też parafie gdzie wróciły sukienki komunijne. Z tego powodu wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest zakup sukienki.

Takie sukienki to koszt od stu sto złotych w górę. Do tego musimy wybrać wianuszek, małą torebkę, rajstopy i odpowiednie buty. Dlatego jest to duży koszt. Nie wspominając o tym, że musimy dziecku zrobić prezent i zamówić obiad dla rodziny jak na małe wesele. Cóż w dzisiejszych czasach, nawet Komunia stała się komercyjnym świętem. Mimo to dzieciaki są do tego stopnia bystre, że rozumieją, że w tym czasie najważniejsze jest to, że mogą pójść do sakramentu Komunii Świętej.

W jaki sposób ubrać dziecko do Pierwszej Komunii?

– sukienki na komunię]Jeśli chodzi o Pierwszą Komunię Świętą, to maluchy muszą być ubrane w alby lub w sukienki i garnitury. Ale poza tym, że naszą pociechę musimy stosownie ubrać, to trzeba je jeszcze nauczyć katechizmu. Powinniśmy pamiętać, że istotna jest duchowa strona tego spotkania. Ale mimo całej duchowości musimy twardo stąpać po ziemi, by na kilka dni przed Komunią nie wyszło na to, że nasza córka nie ma sukienki komunijne. Dobrze trochę wcześniej poszukać sukienki dla dziewczynki.

Czy po przeczytaniu publikowanego tekstu masz chęć dowiedzieć się czegoś więcej na omawiane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź link (klubtanca.pl/kursy-tanca/kurs-tanca-towarzyskiego/), ponieważ znajdziesz tam świeże informacje.

Bo później jest dużo zamieszania i pewnie zamiast znaleźć taką sukienkę, jaką dziecko chce, wybierzemy jakąkolwiek, którą będziemy musieli przerabiać u krawcowej. Tak, więc pamiętajmy o tym, by nie dodawać dziecku stresu i odpowiednio wcześniej pojechać po sukienkę komunijną. A sukienki na taką okazję są różne. Wiadomo wszystkie są białe, ale niektóre są jak dla prawdziwych księżniczek, a inne są skromniejsze (sukienki na I Komunię).

komunia święta

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Jedyne o czym musimy pamiętać to nasz budżet i nie przesadzać, bo to sukienka, którą dziecko założy tylko raz.

Jeżeli szukasz podobnych materiałów, co te opisane w tym opracowaniu, to w artykule (https://tborkowski.pl/nagrobki-pojedyncze/) zamieszczonym tutaj z pewnością je odnajdziesz.

Nie zapominajmy, że to nie wesele i nie musimy dziecku szyć sukienki na miarę. Pośród tych modeli, które są na sto procent damy radę wypatrzeć sukienkę pasującą dla naszej córki. Z chłopcem jest mniejszy kłopot, wystarczy kupić mu ciemny garnitur. Choć oczywiście, jeżeli nasz chłopiec nie jest wyrośnięty, a będziemy chcieli kupić mu porządny garnitur, to wizyta u krawca będzie konieczna. Może nie żeby szyć garnitur, ale żeby ten kupiony naprawdę dobrze leżał.