Wybieramy się na obóz

przez | 10 lipca 2021
Maj i czerwiec to doskonałe miesiące na wybranie się na obóz – noce są dosyć ciepłe, zaś dni słoneczne. Aura oraz budząca się do życia przyroda ośmielają do spędzenia choć kilku dni urlopu na łonie przyrody.
Ażeby podczas takiego wyjazdu należycie wypocząć, trzeba gruntownie przemyśleć, co ze sobą wziąć, by niczego nam nie brakło.

namiot

Autor: Martin Terber
Źródło: http://www.flickr.com
Drobny detal może zepsuć całą zabawę. Oto kilka gadżetów, jakie pomogą nam podczas wyjazdu pod namiot.

Ciekawy wpis? Jeśli tak uważasz, kliknij bez ociągania tu, gdyż te teksty bez wątpienia też są warte przejrzenia (https://gloria.wroc.pl/uslugi-pogrzebowe/plany-pogrzebowe/)!

Mycie się będzie jedną z bardziej kłopotliwych czynności na biwaku w dziczy. Trudno zabrać ze sobą wannę, i woda w potokach górskich jest najczęściej lodowata i mało zachęcająca do kąpieli. Jak zatem rozwiązać ten problem? Przed wyjazdem należy zaopatrzyć się w prysznic turystyczny. To rodzaj specjalnego worka, do którego mieści się (w zależności od modelu) od 20 do 40 litrów wody. Z worka poprowadzony jest wąż zwieńczony „słuchawką prysznicową”. Gdy chcemy wykąpać się, należy rano nalać wodę po czym worek wystawić na promienie słońca, ażeby wieczorową porą radować się błogim ciepłym natryskiem.

Panna młoda

Autor: NIrwana Foto
Źródło: http://www.flickr.com
Mały chłopczyk

Autor: Thomás
Źródło: http://www.flickr.com
Pieczone kiełbaski znad ognia to jedno z pierwszych skojarzeń, jakie przychodzi do głowy, kiedy słyszy się wyrażenie „gotowanie na biwaku”. Jednak ile można żyć, jedząc jedynie kiełbaski? Oprócz tego nie wszędzie możemy rozpalić ogień. Dlatego warto wziąć ze sobą kuchenkę turystyczną. Czym odróżnia się ona od innych? Tym, że nie wymaga dźwigania butli z gazem czy też baniaka z paliwem. Można do niej wrzucić korę, trawę, listowie oraz co tylko odkryjemy na ziemi. Zagotowanie litra wody na tego typu kuchence zajmuje mniej więcej 4,5 minuty.

Cała kuchenka waży kilogram, co docenią szczególnie ci, którzy uwielbiają się przemieszczać piechotą.

Intryguje Cię, jakie są autorskie źródła? Więc pragnę zaprosić Cię, byś zalogował się na moją świeżą stronę. Tam poznasz prawdę.

Dodatkowym jej atutem jest to, że w czasie gotowania możesz ładować poprzez kabel USB np. telefon komórkowy.