Popularne i bardzo słodkie ciasta na wszystkie okazje

przez | 10 lipca 2021
Pojawiają się najczęściej na różnego rodzaju przyjęciach, jak wesela bądź chrzciny. Ideą podobnych bufetów jest zapewnienie gościom możliwości spróbowania kilku rodzajów słodyczy oraz zaserwowanie wszystkiego w formie, która jest niezwykle interesująca wizualnie.

Tort weselny z rożowymi kwiatami

Autor: www.sweet-home.pl
Źródło: www.sweet-home.pl
Jednym z najistotniejszych elementów każdej imprezy – również gdy jest to wyłącznie przyjęcie urodzinowe w gronie najbliższej rodziny – są oczywiście torty. Dziś znacznym zainteresowaniem charakteryzują się głównie ciasta spersonalizowane, czyli dostosowane do zainteresowań i preferencji danej osoby.

Przykładowo, dla fana piłki nożnej cukiernia z reguły przygotowuje tort – www.tort-artystyczny.pl/ w kształcie dużej piłki. Nie jest to niestety zadanie łatwe, dlatego z reguły rozsądniej je zlecić fachowcom, tym bardziej, że na współczesnym rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują upieczenie niebanalnych tortów. Interesującym rozwiązaniem dla tortów weselnych jest udekorowanie ich żywymi kwiatami, przykładowo takimi samymi jakie zostały zastosowane w bukiecie Panny Młodej. Oferowane są wówczas przede wszystkim torty piętrowe, czasami polane masą marcepanową, na którą nakładane są dodatkowe ozdoby. Takie ciasta są dziś wręcz dziełami sztuki.

Planując bufet słodkości warto zatroszczyć się również o cupcakes , czyli babeczki. Charakteryzują się one sporym zainteresowaniem nie tylko przez wzgląd na znakomity smak, ale również walory wizualne, gdyż zapewniają dużo możliwości aranżacyjnych. Pomocne inspiracje dostępne są na przykład w sieci. Takie babeczki na weselach zaczynają pojawiać się często w roli tortów, ponieważ są znacznie łatwiejsze w podawaniu. Można je też wykonać własnoręcznie. Istnieje dużo przepisów, w zależności od tego, jaki smak się wybierze.

W sklepach można kupić też specjalne akcesoria zdobnicze, które ułatwiają dekorowanie babeczek. Z pewnością będą ciekawą atrakcją dla gości. Planując ich przygotowanie warto zdecydować się na wersję zdrową, chociażby z dodatkiem płatków owsianych i miodem zamiast zwyczajnego cukru. Dodatkowo, w sklepach można kupić gotowe zestawy dla babeczek, które ułatwiają ich przygotowanie. Ewentualnie, istnieje możliwość zamówienia wypieków w cukierni, w szczególności kiedy nie posiada się pod tym względem większych uzdolnień (strona internetowa cukierni i kawiarni w Warszawie).