Jak zaplanować najlepszy event? O jakich kwestiach należy pamiętać, co jest rzeczywiście najbardziej ważne?

przez | 10 lipca 2021
Organizacja wszelkiej maści eventów to proces dosyć wymagający oraz złożony, a poszukiwania określonych ustandaryzowanych zasad nie ułatwia to, iż każde wydarzenie, każda zabawa, mają swój niepowtarzalny charakter i przebieg. Warto jednak zwrócić uwagę na najistotniejsze kwestie, raczej takie same dla każdego rodzaju imprezy i cechujące takie zjawisko.

impreza firmowa

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim osoba zainteresowana organizowaniem eventów musi być odpowiednio zorganizowana. Musi przemyśleć wszelkie pomysły przykładowo na atrakcje na eventy firmowe. Co więcej, każdy kto planuje objąć umysłem złożoną rzeczywistość, jaką jest każdorazowo impreza masowa albo wydarzenie, powinna idealnie koordynować czas własny i dziesiątek, a czasem także setek innych ludzi. Z drugiej strony, organizacja eventu wymaga znacznych zdolności przywódczych, zarządczych oraz umiejętności kontroli.

Po trzecie, takiego wydarzenia nigdy nie organizuje tylko jedna osoba. (Atrakcje Wrocławia) Praca podczas organizacji wydarzenia specjalnego to praca – tak naprawdę – zespołowa, ze wszystkimi tego zaletami, jak i wadami. Zatem w tej branży bardzo istotne są umiejętności interpersonalne, począwszy od szczytu drabiny do jej podstawy. Często indywidualność nie wystarcza, zespołem powinniśmy sprawnie kierować, być w takiej chwili jednocześnie jego członkiem.

event firmowy

Autor: AlphaGeek
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy event jest zamkniętą całością, ma początek oraz koniec a także pewien sekwencyjny porządek. Nie istnieje tu miejsca na przypadek, improwizować zaś mogą jedynie doświadczone zespoły. Tym samym organizacja imprezy masowej sprowadza się do skutecznego (a niekiedy efektownego) zarządzania: relacjami, procesami czy finansami. (Ekotour) Dlatego niezbędnie musimy zapanować nad całym procesem i nie powinniśmy pozwolić, aby któryś z jego elementów został zaniedbany, ponieważ wpływa to negatywnie na wszystkie inne dziedziny pracy nad eventem.

Ponadto ludzie zawodowo trudniący się organizacją i produkcją eventów powinni wiele czasu poświęcać na analizowanie. Dobrze to ujmując: powinniśmy stale monitorować rynek, obserwować konkurencję i jej działania, podwykonawców czy partnerów, ich ofertę, sukcesy czy porażki. Pozwala to na stworzenie mapy rynku i umiejscowienie własnej działalności na tle uwarunkowań aktualnej sytuacji. To z jednej strony zapewnia większy dystans do swojej pracy, z innej pozwala udoskonalać stale swoją ofertę.