Prima aprilis – czyli najśmieszniejszy dzień w roku

przez | 10 lipca 2021
Ludzie uwielbiają robić sobie żarty. Aby sprawdzić prawdziwość tego stwierdzenia, wystarczy sprawdzić jaką popularnością cieszą się kompilacje filmowych pranków oraz historii opisujących interesujące kawały na prima aprilis. Niezmiernie uwielbiamy się śmiać z komicznych przypadków, które przytrafiają się każdemu dookoła. Jest jednakże jeden dzień w kalendarzu, w którym wszyscy wydają się być podejrzani o to, iż spróbują nam wywinąć jakiś kawał. Takim dniem jest oczywiście 1 kwietnia.

uśmiechnięty chłopiec

Autor: Volkan_83
Źródło: http://www.flickr.com
Skąd wziął się ten najbardziej zabawny zwyczaj obchodzony w wielu krajach świata? Źródło tego dnia nie jest do końca pewne. Na całym świecie dzień sprawiania sobie nawzajem niewinnych figli jest przeróżnie nazywany. Mimo wszystko, prawie we wszystkich krajach, jakie obchodzą to święto pojawiają się wyrazy takie jak “głupi”, “głupcy” bądź też “śmiech”. Kawały na prima aprilis cieszą się niesłabnącą popularnością, podobnie jak historie tych najbardziej ciekawych opisywane w sieci- .

Bardzo zabawną lekturą są zmyślone informacje, które pojawiają się w gazetach i serwisach internetowych 1 kwietnia. Całkiem często również tego dnia celebryci piszą w portalach społecznościowych historie, którymi “wkręcają” rzesze swoich fanów. Jedną z zabawnych historii jest ta, jaka wydarzyła się w Sydney. W porcie tej metropolii pojawiła się wielka kra lodu.

Zajmują Cię różnego typu branżowe artykuły? Więc kliknij tutaj stoiska wystawiennicze i przeglądaj nasze kolejne teksty na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.

Za całą historią krył się był ekscentryczny milioner, który mówił, że sprowadził krę ażeby rozbić ją na miliony kawałków a później sprzedawać jako lód ,który ochłodzi napoje mieszkańców Sydney w upalne dni. Jak się jednak później okazało ta ogromna bryła lodu to specjalnie przygotowana platforma pokryta materiałem , który miał udawać lód i pianą.

Jeśli chcemy przygotować jakiś ciekawy kawał na prima prima aprilis, to warto poszukać ciekawych przykładów w Internecie. Ciągle rosnącym wzięciem cieszy się pojemnik sprężonego powietrza, jaki mocowany jest pod siedzeniem naszego znajomego w biurze, któremu chcemy zrobić kawał. Ciekawym urządzeniem może również być aparat wodoodporny. Kiedy jesteśmy na wakacjach albo spędzamy czas wspólnie z przyjaciółmi na basenie, jesteśmy w stanie z ukrycia zrobić śmieszne, podwodne zdjęcia- ciekawostka. Wystarczy przygotować sztucznego, wielkiego robaka i wrzucić go do zbiornika w momencie, kiedy pod wodą będzie przepływać nasza koleżanka. Jej histeryczną reakcję pomoże nam uwiecznić aparat wodoodporny.