Internet – jak nas kształtuje, co proponuje, czym zaskakuje?

przez | 10 lipca 2021
Chyba nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez Internetu. To w nim toczy się spora część życia prywatnego oraz zawodowego każdego z nas.

Internet to skarbnica informacji, możemy w nim wyszukać wszystko, co jest nam niezbędne. Możemy także pobrać dostępne pliki czy darmowe systemy operacyjne. Można śmiało stwierdzić, że Internet kształtuje określone, charakterystyczne zachowania kulturowe. Kiedyś pisało się listy tradycyjne. Na list zwrotny trzeba było czekać tygodniami, a czasem przez wiele miesięcy .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-co-wplywa-na-zachowania-konsumentowłamku sekundy mamy możliwość skontaktowania się z kim chcemy. Poszukujemy odpowiedzi na pytanie, co to jest mem, a nie czy lepiej zagrać w gumę czy zaplanować spotkanie przy trzepaku.

ludzie

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt jest taki, że coraz rzadziej spotykamy się w realu. Często nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu. Pęd życia jest coraz większy (poznaj AlterWEB). Śpieszymy się z domu do pracy, pracępoznaj AlterWEBdomu. Łatwiej jest więc w kilka minut zredagować maila niż umawiać się na spotkanie w kawiarni, które bez dwóch zdań zajmie nam minimum godzinę z wypełnionego grafiku.

Social media spełniają istotną rolę w dzisiejszej rzeczywistości i one także wpływają na nowe zachowania kulturowe. Rzadziej do siebie telefonujemy, możemy przecież popisać na Facebooku. Wielu z nas zabiega o lajki. Emocje wyrażamy za pomocą emotikonów. Mamy wielu znajomych, choć z powalającą większością nie mamy żadnego kontaktu i na ulicy żadnego z nich byśmy nie rozpoznali. Innym, swego rodzaju, wyznacznikiem przestrzeni w Internecie są memy. Co to jest mem? Trudno go określić, choć wielu użytkowników sieci z pewnością się z nim przynajmniej raz zetknęła (poznaj bliżej portal AlterWEB). Można stwierdzić, że poznaj bliżej portal AlterWEBja, która niekoniecznie musi być wyrażona w postaci słów, może przybrać postać obrazka. Może być ironiczna, błyskotliwa, kluczowe, by przyciągała uwagę i robiła furorę w sieci. Sieć internetowa ma wiele mocnych stron. Możemy w nim w krótkim czasie i sprawnie odnaleźć informacje na wiele tematów. Z sieci internetowej możemy ściągnąć darmową książkę, muzykę, dostępne są również darmowe systemy operacyjne.