Zagospodarowanie pustej przestrzeni w nowym apartamencie

przez | 8 lipca 2021

W dużej liczbie domów w Polsce można znaleźć nieurządzone ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy jest do czynienia z budownictwem starego typu, gdzie mieszkania były niezwykle wysokie. Jest dużo metod na udekorowanie tych ścian – w ostatnim czasie popularność zyskały rozmaitych rozmiarów fototapety czy malowane motywy, obrazy też są dobrym pomysłem. Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem może się okazać zawieszenie półek na książki, lub też dodatkowych lamp – na przykład w postaci plafonów. Zastosowanie takiego oświetlenia umożliwia pozbycie się efektu niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.

Klasyczne sposoby

obraz na ścianę

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com

W większości mieszkań do ukrycia pustej przestrzeni na ścianach najlepszy będzie jednak standardowy obraz w ramie. Najczęściej na polskich ścianach widuje się martwą naturę, albo impresjonistyczne krajobrazy. W ostatnim czasie jednak, coraz bardziej popularne w wielu nowoczesnych wnętrzach są polskie art deco. Jest to nurt w sztuce nowoczesnej, który kojarzy się z latami dwudziestymi ubiegłego stulecia. Generalnie obrazy takie wyróżnia zaznaczenie geometrii obiektów oraz kontrastujące ze sobą kolory. Dzieła tego rodzaju dobrze komponują się z ciemnymi meblami, bądź oklejonymi czarnym fornirem. Dobrze wyglądają również w ramach o prostych kształtach wykonanych też z ciemnego drewna (heban, dąb i tak dalej).

Kupowane czy zamówione?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Obrazy można dziś dostać w dużej liczbie sklepów, także budowlanych, gdzie drukuje się je na specjalnym płótnie. Malowidło powstałe taką techniką prezentuje się niezwykle podobnie do prawdziwego obrazu, w ten sposób nie da się jedynie imitować śladów po pociągnięciach pędzla. O ile w przypadku dzieł impresjonistycznych jest to ważny szczegół, o tyle dla art deco nie jest to wada. Obrazy – (zobacz www.twoje-fototapety.pl/obrazy/20406-Do-sypialni.html) drukowane są o wiele mniej kosztowne od oryginalnych, miłośnicy sztuki jednak doceniają posiadanie obrazu wykonanego ręką malarza. Jeśli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów nurtu art deco jest Andrzej Romański, polski malarz rozpoznawalny wśród artystów od lat siedemdziesiątych. Jego obrazy – (zobacz https://twoje-fototapety.pl/obrazy-na-plexi/71453-popularne.html) można oglądać w galeriach sztuki, możliwe jest także zamówienie obrazu według indywidualnych preferencji. Artysta sprzedaje swoje prace również za pośrednictwem internetu (zobacz).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*